Головна Блог ... Новини Бендер - Задунайский, або як повернути дошлюбне прізвище після розлучення: роз’яснення Бендер - Задунайский, або як повернути дошлюбне пр...

Бендер - Задунайский, або як повернути дошлюбне прізвище після розлучення: роз’яснення

Відключити рекламу
Бендер - Задунайский, або як повернути дошлюбне прізвище після розлучення: роз’яснення - aa2fa2e9267536bb25b81c313b652636.png

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Одеса нагадало, як повернути дошлюбне прізвище після розлучення.

«Статтею 113 Сімейного кодексу України передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Оскільки шлюби розриваються як у відділах ДРАЦС, так і в судах, то і порядок відновлення свого родового прізвища може бути різним.

Користуйтеся консультацією: Як змінити прізвище, ім'я, по батькові: з якими проблемами можна зіштовхнутись

Зміна прізвища через орган ДРАЦС:

- при державні реєстрації розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей — щоб повернути собі дошлюбне прізвище зацікавлена особа повинна зазначити це у заяві про розірвання шлюбу при подачі її до відділу ДРАЦС;

- якщо рішення про розірвання шлюбу винесено судом до 20.07.2010 (дата набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 № 2398-VI) — у такому випадку з рішенням суду потрібно звернутись до відділу ДРАЦС для складання актового запису про розірвання шлюбу, де зазначається прізвище до та після реєстрації шлюбу. У випадку, коли актовий запис про розірвання шлюбу вже відкрито у відділі ДРАЦС другим з подружжя, то при доповненні своєї частини актового запису про розірвання шлюбу ви маєте змогу вибрати на якому прізвищі залишитись - на шлюбному, або повернути своє прізвище до шлюбу.

- у загальному порядку зміни імені (в будь-який час після розірвання шлюбу) — якщо державна реєстрація розірвання шлюбу вже відбулась, а змінити своє прізвище ви вирішили пізніше, то це можна зробити у процедурі зміни імені. Для цього потрібно звернутись до відділу ДРАЦС для подачі заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та змінити своє прізвище не лише на дівоче, а на будь-яке.

У разі розірвання шлюбу в судовому порядку обов'язково зазначайте яке прізвище ви хочете носити після розірвання шлюбу та перевірте чи це зазначено у рішенні суду. Далі - змінюєте паспорт.

Пользуйтесь консультацией: Изменение фамилии ребенка

Для зміни паспорту необхідно зі свідоцтвом про розірвання шлюбу/свідоцтвом про зміну імені/рішенням суду про розірвання шлюбу звернутись до територіальних органів Державної міграційної служби», - сказано у повідомленні.

  • 2052

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2052

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати