Головна Блог ... Новини Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, пояснив ВС ( справа №206/3940/23) Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, по...

Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, пояснив ВС ( справа №206/3940/23)

Відключити рекламу
Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, пояснив ВС ( справа №206/3940/23) - 63c8b22c43534a45564a0230427bb54d.jpeg

З 03.08.2023 доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, є документом, що підтверджує повноваження адвоката та додаткового підтвердження не потребує.

На це звернув увагу Касаційний цивільний суд, скасовуючи ухвалу апеляційного суду у справі №206/3940/23,

У цій справі суд повернув апеляційну скаргу адвоката через неможливість встановити наявність у нього повноважень на представництво інтересів особи. Водночас зазначено, що доручення Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги належним чином не підтверджує повноважень адвоката, який здійснює представництво особи в рамках надання безоплатної вторинної правової допомоги в межах процесуальних прав та обов’язків, визначених ЦПК.

Своєю чергою, КЦС нагадав, що 10.04.2023 прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги» №3022-IX, який набрав чинності 03.08.2023. Згідно з ч.4 ст.62 ЦПК (в редакції цього закону, яка була чинною на момент подання апеляційної скарги) повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: довіреністю; ордером, виданим відповідно до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до закону «Про безоплатну правничу допомогу».

Відповідно до п.9 ч.1 ст.20 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат має право, зокрема, посвідчувати копії документів у справах, які він веде, крім випадків, якщо законом установлено інший обов’язковий спосіб посвідчення копій документів.

Отже, КЦС дійшов висновку, що повноваження адвоката як представника сторін та інших учасників справи можуть бути підтверджені будь-яким з наведених у ч.4 ст.62 ЦПК документів, зокрема, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Водночас, копії такого доручення або довіреності фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, можуть посвідчуватись посадовою особою відповідного органу (установи), який прийняв таке рішення, або самим адвокатом.

Джерело: «Закон і Бізнес».

  • 740

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 740

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст