0
0
108
Китайські вчені з лабораторії сильних магнітних полів Хефейського інституту фізичних наук змогли сконструювати електромагніт, який створює електромагнітне поле з напруженістю 42.02 Тл за живлення в 32.3 МВт. Показник напруженості виявився у 800 тисяч разів більшим, ніж у магнітного поля Землі.
Для розробки вчені використовували резистивний магніт або магніт Біттера. Класичний магніт Біттера складається з безлічі металевих дисків, розрізаних за радіусом. Диски накладаються один на одного, чергуючись із діелектричними прокладками й утворюючи спіраль. Після чого в них проробляється багато невеликих отворів, через які надалі проходитиме холодоагент. Диски зазвичай виготовлені з міді, тож такий магніт не використовує надпровідність, електрони в ньому проходять через опір, внаслідок чого обмотки сильно нагріваються.
На будівництво магніту у фізиків Хефейського інституту пішло чотири роки. Вчені зазначають, що це стало можливим завдяки інноваціям у конструкції магніту та оптимізації виробничих процесів.
Також своїм проєктом китайські інженери змогли побити рекорд за напруженістю електричного поля, встановлений у національній лабораторія сильного магнітного поля в університеті Флориди в США 2017 року. Там фізики змогли побудувати магніт із напруженістю поля в 41.4 Тл, що на 0.62 Тл менше, ніж досягли їхні колеги з Китаю.
Насправді це вже не перший рекорд, який ставлять у Хефейському інституті. У 2022 році ця ж команда вчених змогла зробити найпотужніший гібридний магніт, з напруженістю поля в 45.22 Тл. Глава лабораторії Куанг Гуанлі порівняв класичні та гібридні електромагніти з настільним тенісом.
Резистивні магніти і надпровідні магніти - обидва є "майстрами одиночної гри", тоді як гібридні магніти - це "комбінації змішаного парного розряду".
Гібридні магніти вбирають у себе якості резистивних і надпровідних магнітів. Для їхньої роботи не потрібна температура, близька до абсолютного нуля, на відміну від магнітів з надпровідністю, але при цьому вони не так втрачають в ефективності через опір, як резистивні електромагніти.
Дослідники підкреслюють, що прагнення до створення унікальних магнітів - це не просто гонитва за показниками. Подібні розробки відіграють важливу роль у науці, сприяючи створенню різних матеріалів, включно з напівпровідниками, а також нового медичного обладнання.
Нагадаємо, що нещодавно вчені висунули припущення, що Місяць може бути захопленим Землею з космосу, а не утвореним зіткненням. До цієї думки дослідників навело положення Місяця біля Землі.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
913
Коментарі:
0
Переглядів:
640
Коментарі:
0
Переглядів:
707
Коментарі:
0
Переглядів:
695
Коментарі:
1
Переглядів:
573
Коментарі:
0
Переглядів:
462
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.