1
0
11205
У наш час дуже частими бувають випадки, коли люди після придбання нерухомості - квартири або будинку, зустрічаються з проблемою погашення боргів за комунальні послуги попередніх власників.
У цій статті ми спробуємо Вам роз'яснити, чи переходять борги по комуналці на нового власника і, що робити якщо купили квартиру з боргами.
Зміст:
Перед тим, як підписати договір купівлі-продажу нерухомості, обов'язково вимагайте у продавця довідку про відсутність заборгованості за комунальні послуги, якими користувалися колишні власники житла. Таку довідку продавець об'єкта нерухомості може взяти в ЖЕКу або ОСББ. Також, щоб уникнути проблем, можна попросити продавців надати вам копії останніх квитанцій по оплаті комунальних послуг, в яких чітко буде прописано про те, скільки було нараховано і сплачено за адресою житла, яке ви збираєтеся придбати. Можна ще і самостійно поспілкуватися з балансоутримувачем будинку та всіма організаціями, що надають комунальні послуги, але цього практично не робить ніхто.
Якщо ви все-таки купили житло без вищезазначених превентивних дій або отримали довідку про відсутність заборгованості по комуналці від продавця, яка виявилася підробленою і в результаті розумієте, що борги колишнього власника квартири перейшли до вас - не панікуйте, вихід є.
Згідно зі статтями 66 67 162 ЖК України за користування житловим приміщенням, яке належить громадянину на праві приватної власності повинна оплачуватися плата за утримання будинку, прибудинкової території та плата за спожиті комунальні послуги.
Пунктом 1 частини першої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, водночас такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 цього Закону обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у терміни, встановлені договором або законом.
Користуйтесь консультацією: Отключим газ: могут ли забрать квартиру за долги ЖКХ. В новый отопительный сезон украинцы входят с огромными долгами
На підставі вищевказаних норм закону споживачі зобов'язані сплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Але не дивлячись на це, постачальники комунальних послуг не поспішають списувати борг за ті комунальні послуги, що не були вчасно сплачені колишнім власником житла і відповідно перейшли до нового власника. Потрібно зауважити, що якщо ви купили квартиру з боргами і не знаєте як від них позбутися, постачальники комунальних послуг можуть погрожувати вам подачею позову до суду з вимогою стягнути ту заборгованість, яка накопичилась. Часто буває, що такі організації звертаються до суду із заявою про видачу судового наказу про який в подальшому в силу різних обставин новий господар може і не знати. Якщо ж вони звертаються до суду з позовом до нового власника квартири, то в більшості випадків суд відмовляє в задоволенні позову про стягнення заборгованості за комунальні послуги з колишнього власника, оскільки він не є відповідачем по справі.
Але для того, щоб потім не оскаржувати рішення суду стосовно стягнення з вас (нового власника нерухомості) заборгованості за комуналку попереднього власника нерухомості і не задумуватися про те, чи повинен новий власник платити борги по квартплаті, радимо відразу ж після з'ясування того факту, що заборгованість все-таки є - звертатися з претензією до того, хто падає вам такі послуги. Якщо таке звернення буде безрезультатним, то наступний крок - це звернення до суду.
Користуйтесь консультацією: Розстрочка на послуги ЖКГ і реструктуризація боргу
Отже, запам'ятайте: у ситуації, якщо купили квартиру з боргами - ваш алгоритм дій наступний:
01.09.2020 року Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 686/6276/19 поставив крапку в питанні, чи переходять борги по комунальних платежах на нового власника. Так усі три судові інстанції прийшли до єдиної думки, що позов про виключення з обліку по особовому рахунку заборгованості попередніх власників квартири за період до моменту придбання позивачем нерухомого майна повинен бути задоволений.
При підготовці позову в аналогічній ситуації для вирішення проблеми, чи повинен новий власник платити борги по квартплаті, можете сміливо посилатися на вищезазначене судове рішення і бути впевненим в тому, що закон на вашому боці.
Для отримання індивідуальної консультації з питання «чи відповідає новий власник квартири за борги старого власника» скористайтеся нашим сервісом "Тендер на юридичну послугу".
Автор консультації: Підріза Ірина Василівна
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
223
Коментарі:
0
Переглядів:
1020
Коментарі:
1
Переглядів:
369
Коментарі:
0
Переглядів:
236
Коментарі:
0
Переглядів:
328
Коментарі:
0
Переглядів:
610
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.