Головна Блог ... Консультації від юристів Як діяти і куди звертатись за допомогою, якщо ви стали жертвою домашнього насильства? Як діяти і куди звертатись за допомогою, якщо ви с...

Як діяти і куди звертатись за допомогою, якщо ви стали жертвою домашнього насильства?

Відключити рекламу
 - tn1_0_19813100_1543315828_5bfd217430650.jpg

З прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі- Закон) особи, які стали жертвами домашнього насильства, отримали дійсно дієві способи захисту їхніх прав та законних інтересів.

Як діяти і куди звертатись в ситуаціях проявів насильства в сімї?

В першу чергу необхідно звернутись до органів поліції. Звернення може бути, як в письмовій формі (з обов’язковим отриманням талону-звернення), так і у формі виклику працівників поліції до місця вчинення насильства. Відповідно до ст.25 Закону України підрозділи органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення мають право винести терміновий заборонний припис. Якщо у ході досудового розслідування буде доведено вину особи-агресора, то дана особа нестиме відповідальність відповідно до норм чинного законодавства.

Друге – це звернення до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та установ органів місцевого самоврядування, працівники яких зобов’язані :

  • скерувати заяву про вчинення насильства до територіального органу внутрішніх справ для вжиття ним відповідних заходів, що входять у компетенцію поліції, а собі залишити копію заяви для вжиття заходів у межах своєї компетенції;
  • відвідати сім’ю, в якій чиниться насильство, щоб з’ясувати причини насильства й вид допомоги, якої потребують постраждалі члени сім’ї;
  • провести просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед членів сім’ї, де чиниться насильство, і проінформувати про права, заходи й послуги, якими вони можуть скористатися;
  • організувати надання постраждалим від насильства психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних та інших послуг;
  • у разі необхідності скерувати постраждалих до спеціалізованих установ для жертв насильства в сім’ї (кризового центру, притулку, центру медико-соціальної реабілітації).

Третє – це звернення до центрів надання безоплатної правової допомоги. Центри безоплатної правової допомоги надають безоплатну первинну та безоплатну вторинну допомоги.

Безоплатна первинна допомога – це надання правової інформації, консультації та складання документів непроцесуального характеру (наприклад заява до поліції).

Безоплатна вторинна правова допомога – це представництво інтересів судів, захист та складання документів процесуального характеру. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш незахищені верстви населення, в тому числі і жертви домашнього насильства. Жертви домашнього насильства можуть звернутись до суду для видачі обмежувального припису, який покладає на агресора низку таких обмежень, як:

  • заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  • усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  • заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Обмежувальний припис видається строком від 1 до 6 місяців та може бути продовжений судом строком не більше 6 місяців.

Четверте – це звернення на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яка працює на базі громадської організації «Ла Страда-Україна» із 1997 року.

На гарячій лінії можна отримати комплексну допомогу : психологічну, соціальну, реабілітаційну та правову.

Зателефонувати на неї можна за номером 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) і за коротким номером 386 (безкоштовно з мобільних телефонів).

Також необхідно додати, що уже з 16 жовтня в Україні стартувала спільна ініціатива Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги та громадськості під назвою "Сімейні радники". Це активні члени суспільства, які на громадських засадах надають комплексну допомогу у сфері захисту сімей, прав дітей та осіб, які постраждали від домашнього насильства, у тому числі, через систему безоплатної правової допомоги.

Автор консультації: Руслан Станіславів

головний спеціаліст відділу правовопросвітництва

Другого одеського місцевого центру з надання БВПД

  • 5290

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5290

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст