Головна Блог ... Новини Як аномальна спека впливає на ліки та людей, які їх приймають Як аномальна спека впливає на ліки та людей, які ї...

Як аномальна спека впливає на ліки та людей, які їх приймають

  • 0

  • 0

  • 49

Відключити рекламу

Нещодавно світ пережив найспекотніший день за всю історію спостережень, а тривалі хвилі спеки стали найпоширенішим явищем через зміну клімату, тому такі умови можуть змінити дію ліків та їхній вплив на пацієнтів, які їх приймають, пише Reuters.

Як спека впливає на дію та якість ліків

Зазначається, що ліки проти загальних хвороб можуть підвищувати чутливість пацієнтів до спеки, погіршуючи реакцію організму на високу температуру, зокрема здатність потовиділення та швидкість кровотоку. 

Крім того, теплові хвилі підвищують ризик погіршення якості майже всіх ліків, до прикладу, якщо йдеться про капсули, спреї, таблетки, сиропи або інші форми.

За словами експертів, пацієнтам варто проконсультуватися зі своїми лікарями щодо можливого коригування доз або графіку прийому ліків у спекотну погоду, а також зберігати прохолоду, пити більше води, шукати тінь або кондиціонер.  

Які ліки підвищують чутливість до спеки

За інформацією Reuters, ліки проти артеріального тиску та серцевої недостатності пригнічують спрагу та підвищують ризик зневоднення. 

"Блокатори кальцієвих каналів можуть спричинити дисбаланс мінералів, через що організму буде складніше регулювати температуру, а бета-блокатори - потовиділення та охолодження тіла. Діуретики, або таблетки для вживання води, також можуть спричинити зневоднення та мінеральний дисбаланс", - попередили у матеріалі.

Також до цього переліку відносять ліки проти алергії. Деякі препарати, які можна придбати без рецепта, зменшують потовиділення та можуть погіршити терморегуляцію. 

Крім того, деякі психіатричні препарати обмежують здатність пацієнтів потіти, однак деякі антидепресанти мають інший ефект, посилюючи потовиділення та пригнічуючи спрагу. 

До списку увійшли й ліки для щитоподібної залози, адже вони можуть підвищувати температуру тіла, порушувати терморегуляцію та викликати надмірне потовиділення.  

Яка температура є безпечною для зберігання ліків

Загалом ліки варто зберігати при температурі 15-25 градусів за Цельсієм у прохолодному, сухому місці, якомога далі від сонячного світла. 

За словами викладача фармацевтичного факультету Університету Нью-Мексико в Альбукерке Емі Бачирич, складно передбачити, як саме псуватимуться ліки при екстремальних температурах, оскільки кожен препарат індивідуальний. 

"Загалом, ліки не можна залишати в гарячих автомобілях або годинами в гарячих поштових скриньках, якщо це ліки, замовлені поштою", - додають у матеріалі. 

Інші цікаві матеріали про ліки

Раніше експерти назвали 10 видів ліків, які не можна вживати разом з кавою, адже дослідження показують, що цей напій впливає на поглинання, розподіл, метаболізм та екскрецію багатьох препаратів.

Також повідомлялось, що відомі ліки від ожиріння можуть допомогти знизити ризик розвитку деяких видів раку. Вчені це з'ясували завдяки проведенню дослідження. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 49

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 49

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст