Втрата паспорта за кордоном: куди звертатися та як поновити

30.06.2021    Переглядів:  2579
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Туристичний сезон-2021 у розпалі. Українці скучили за відпочинком та все частіше віддають перевагу поїздкам за кордон, здійснити які, в абсолютну більшість країн, не можливо без закордонного паспорта. Але, що робити, якщо в поїздці ви втратили єдиний документ, що посвідчує вашу особу за кордоном?

До уваги наш корисний та цікавий гайд, який стане у пригоді кожному туристу.

Напишіть заяву до поліції.

Перш за все, необхідно звернутись до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені у паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо). За результатами прийому такої заяви вам має бути видана копія протокола або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.

Завітайте до посольства.

З довідкою отриманою у поліції потрібно звернутися в місцеве посольство України, де за загальним правилом заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну.

На підставі поданих документів та відомостей, після встановлення вашої особи та громадянства, співробітниками консульства буде оформлене тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну.

Зверніть увагу: тимчасове свідоцтво особи, видане в посольстві, дає право тільки на повернення в Україну. Придбати з цим актом авіаквитки і перетнути кордони інших країн не можливо.

Зверніться до Міграційної служби

Після повернення додому зверніться до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити собі новий. Для цього потрібні внутрішній паспорт громадянина України та квитанція про сплату послуги. Терміновий документ оформлюється 7 робочих днів, а нетерміновий - 20.

Також радимо підготуватися до «форс-мажорів» заздалегідь:

  • збережіть для себе корисні контакти українського посольства чи консульства України в тій країні, яку збираєтесь відвідати (усі контакти доступні на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України).
  • не зайвим буде зробити ксерокопії своїх основних документів та зберігати їх окремо від оригіналів; паспорти, закордонний та внутрішній, зберігайте окремо один від одного.
  • і, звичайно ж, не слід залишати свої речі та документи без нагляду, не давати їх під заставу та не передавати третім особам.

Дослухайтеся до наших порад та не втрачайте пильність - і подорожі запам’ятаються вам лише приємними моментами!

Джерело: Управління ДМС у Запорізькій області

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
2579
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0