2
1
801
Для визнання батьківства не обов’язково укладати шлюб, але якщо чоловік помирає до народження дитини, це ускладнює процедуру.
Щоб визнаватися батьком, чоловікові не обов’язково укладати шлюб з матір’ю дитини. Достатньо подати заяву про визнання свого батьківства у РАЦС. Але як бути, коли чоловік помирає ще до народження малюка? Саме така історія сталася з нашою клієнткою.
Чому виник конфлікт
Клієнтка та її чоловік проживали однією сім’єю з 2012 року. Офіційний шлюб вони не укладали. Жінка завагітніла. Через повномасштабне вторгнення клієнтка переїхала до Канади.
На жаль, під час візиту жінки в Канаду, чоловік помер в Україні. Через стрес та погане самопочуття жінка не наважилася повертатися в Україну. Тож дитина народилася в Канаді.
Щоб отримати свідоцтво про народження сина, клієнтка скористалася місцевим онлайн-сервісом. Проте цей сервіс не передбачає можливості внести інформацію про батька зі слів матері.
Після повернення в Україну жінка звернулася до органів РАЦСу. Але й там їй відмовили. Адже свідоцтво про народження дитини було видано в Канаді, а українські органи РАЦСу не уповноважені вносити до нього зміни. Тоді клієнтка вирішила проконсультуватися з нами.
Після консультації ми визначили план дій. Необхідно було подати заяву до суду про встановлення батьківства.
Оскільки на момент народження дитини її батько помер, у цій ситуації немає спору. Тому справа розглядатиметься не у позовному провадженні, а в окремому. Але відсутність спору про право необхідно було також довести в суді.
Крім того, вирішальне значення в цій категорії справ має генетична експертиза. Саме вона дозволяє встановити спорідненість між батьком та дитиною. Проте, наша ситуація ускладнювалася тим, що провести експертизу, як це робиться зазвичай між батьком і дитиною, було неможливо. Також до уваги беруться інші докази як-то фото, листування, покази свідків тощо.
Щоб обґрунтувати позицію клієнтки перед судом, ми діяли так:
За результатами експертизи ДНК було встановлено: обидві дитини мають спільного біологічного батька. Це й стало вирішальним доказом у справі.
Що вирішив суд
Суд задовольнив заяву клієнтки. Померлого чоловіка було визнано батьком дитини. Також суд постановив внести відомості про батька в актовий запис про народження дитини.
Автор консультації: Юрій Бабенко
СЕО, адвокат, медіатор, керівник практики вирішення цивільних спорів Mitrax
Джерело: Ліга. Блоги
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
497
Коментарі:
0
Переглядів:
352
Коментарі:
0
Переглядів:
375
Коментарі:
0
Переглядів:
466
Коментарі:
0
Переглядів:
801
Коментарі:
1
Переглядів:
666
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
А якби та жінка відмовила надавати генетичний матеріал своїх дітей?
В такому разі: 1) подавати інші докази; у цій справі не лише експертиза може бути доказом, хоча, звісно, експертиза має перевагу над іншими поданими доказами; 2) в ЦПК вказано, що якщо сторона судового спору перешкоджає проведенню експертизи, то суд може визнати той факт, для встановлення якого була призначена судом експертиза. На це теж у таких випадках варто посилатись. Але це вже був би судовий процес за загальною процедурою, а не окреме провадження, як у нашому випадку.
Дякую