1
0
3148
Всі знають про те, що Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» установлено, що у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ. Але чи є різниця між електронним та паперовим «військовим квитком»?
Cтаття 22 вказаного Закону визначає обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації і встановлює, що військово-обліковий документ пред'являється особою за вимогою:
▫️ уповноваженого представника ТЦК СП;
▪️ поліцейського;
▫️ представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Під час перевірки документів перевіряючий може застосовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Користуйтеся консультацією: Військовий квиток: що означають військово-облікові ознаки
ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ СТВОРЮЄТЬСЯ В ЕЛЕКТРОННІЙ ТА/АБО ПАПЕРОВІЙ ФОРМІ
Наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони МАЮТЬ ОДНАКОВУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ
Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру, а роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.
Для формування військово-облікового документу в електронній формі необхідно скористатися засобами:
▫️ Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;
▪️ Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;
▫️ Порталу «Дія», зокрема з використанням мобільного додатка «Дія».
Військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації, за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про таку особу.
ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ Є ДІЙСНИМ ЛИШЕ ЗА НАЯВНОСТІ QR-КОДУ ТА НЕ МОЖЕ ВИКОРИСТОВУВАТИСЯ БЕЗ НЬОГО
QR-код військово-облікового документа містить відомості про військово-обліковий документ в електронній формі, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.
Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований . У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування. Єдиною підставою для непідтвердження військово-облікового документа в електронній формі є непридатність QR-коду для зчитування технічними засобами.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
154
Коментарі:
0
Переглядів:
217
Коментарі:
0
Переглядів:
138
Коментарі:
0
Переглядів:
88
Коментарі:
0
Переглядів:
216
Коментарі:
0
Переглядів:
328
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.