2
0
10300
Фабула судового акту: У 2011 році Радою Європи було ухвалено Конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульську конвенцію). Того ж року її було підписано і Україною.
З метою уніфікації національного законодавства у 2017 році Верховною Радою України до Кримінального кодексу України було внесено зміни, а саме КК України було доповнено, зокрема, і ст. 126-1, яка передбачає кримінальне покарання за домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.
До уваги читача пропонується вирок, яким чоловіка було визнано винним за згаданою нормою кримінального кодексу. І, до речі, це перший вирок за цією статтею у столиці.
Відповідно до вироку суду у період часу з 03.06.2019 по 19.09.2019, засуджений, будучи неодноразово притягнутим до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства відносно своєї цивільної дружини, діючи умисно, з метою погіршення якості життя потерпілої, систематично, на протязі тривалого часу вчиняє домашнє насильство відносно останньої, які виражаються у фізичному насильстві - шарпанні за одяг, спричиненні тілесних ушкоджень. Окрім цього, вчиняє дії психологічного насильства, що виражаються у словесних образах та нецензурних висловлюваннях, приниженні людської честі та гідності, залякуванні та погроз в бік потерпілої, в результаті чого, засуджений завдає систематичні фізичні та психологічні страждання потерпілій, та дана сімейна ситуація для потерпілої має психотравмуючий характер, супроводжується періодично виникаючими емоційними переживаннями негативного спектру: тривоги, страху, приниження, сорому.
Отже у діях засудженого суд встановив наявність злочину, передбаченого ст. 126-1 КК України, звернувши увагу на ознаку систематичності вчинення домашнього насильства, а саме неодноразове притягнення до адмінвідповідальності за згадані дії, та призначив останньому покарання у вигляді трьох місяців арешту взявши останнього під варту у залі суду.
Аналізуйте судовий акт: Тривала протиправна поведінка потерпілого стосовно винної особи при вчиненні насильницького злочину має бути врахована при призначенні покарання (ВС/ККС № 234/10174/16-к від 20.11.2018)
Справа № 756/14384/19
№ 1-кп/756/1301/19
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2019 року м.Київ
Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Родіонова С.О.
за участю: секретаря : Величко К.Ю.
прокурора: Зеленіної Д.В.
потерпілої: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Оболонського районного суду м. Києва кримінальне провадження стосовно
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Меденичі Дрогобицького району Львівської області, громадянина України, з середньою освітою, офіційно не працевлаштованого, маючого на утриманні двох малолітніх дітей, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 , 03.06.2019 року приблизно о 16 годин ЗО хвилин, перебуваючи за місцем проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , в стані алкогольного сп`яніння, маючи умисел, спрямований на вчинення домашнього насильства, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дії, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи настання таких наслідків, вчинив психологічне насильство відносно своєї дружини ОСОБА_1 , а саме: словесно ображав нецензурними висловлюваннями, принижував людську честь та гідність, намагався виштовхати її з їх спільного місця проживання, висловлював погрози в бік останньої, чим спричинив потерпілій ОСОБА_1 психологічні страждання, що призвели до погіршення якості її життя.
Окрім того, 26.07.2019 року приблизно о 19:00 год., ОСОБА_2 , знаходячись в стані алкогольного сп`яніння та перебуваючи за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 знову вчинив дії психологічного насильства відносно своєї цивільної дружини ОСОБА_1 , що проявились у словесних образах відносно потерпілої та нецензурної лайки, принижував людську честь та гідність, погрожував фізичною розправою, здійснюючи психологічний тиск на неї, відчинив двері квартири та сказав іти геть, через що, остання була змушена разом із двома малолітніми дочками, покинути їх місце проживання та перебувати на вулиці до 00:00 год., поки ОСОБА_2 не заснув. Вказані дії є систематичними з боку ОСОБА_2 та спричинили потерпілій ОСОБА_1 психологічні страждання.
Також, 15.08.2019 року приблизно о 07:00 год., ОСОБА_2 , знаходячись в стані алкогольного сп`яніння, перебуваючи за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 знову вчинив дії фізичного та психологічного насильства відносно своєї дружини ОСОБА_1 , що виразились у шарпанні за одяг, штовханині потерпілої, словесних образах та нецензурних слів, що принижують честь та гідність потерпілої та в систематичних погрозах фізичною розправою. Отже, вказаними насильницькими діями ОСОБА_2 заподіяв цивільній дружині ОСОБА_1 систематичні фізичні та психологічні страждання, що завдали шкоди фізичному та психологічному здоров`ю потерпілої.
Окрім того, 29.08.2019 року приблизно о 22:00 год. ОСОБА_2 , знаходячись в стані алкогольного сп`яніння, перебуваючи за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 знову вчинив психологічне насильство відносно своєї дружини ОСОБА_1 , а саме: словесно ображав нецензурними висловлюваннями, принижував людську честь та гідність, висловлював погрози в бік останньої, чим спричинив потерпілій ОСОБА_1 психологічні страждання.
Також, 10.09.2019 приблизно о 21:00 год. ОСОБА_2 , знаходячись в стані алкогольного сп`яніння, перебуваючи за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 знову вчинив психологічне насильство відносно своєї дружини ОСОБА_1 , що проявилось у словесних образах нецензурними висловлюваннями, приниженні людської честі та гідності, висловлювань погроз в бік останньої. Своїми діями, ОСОБА_2 спричинив ОСОБА_1 психологічні страждання.
Окрім того, 19.09.2019 року приблизно о 20:20 год., ОСОБА_2 , знаходячись в стані алкогольного сп`яніння, перебуваючи за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 вчинив фізичне насильство,а саме: взявши магніт, що знаходився на холодильнику, жбурнув ним в ОСОБА_3 , поціливши в район потилиці останньої, спричинивши їй фізичні страждання, а також психологічне насильство, що виразилося у словесних образах відносно потерпілої, погрозами спричиненням інших тілесних ушкоджень та розмахуванні перед ОСОБА_1 своїми руками, спричинивши їй психологічні страждання.
Таким чином, у період часу з 03.06.2019 по 19.09.2019, ОСОБА_2 , будучи неодноразово притягнутим до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства відносно своєї цивільної дружини ОСОБА_1 , діючи умисно, з метою погіршення якості життя потерпілої, систематично, на протязі тривалого часу вчиняє домашнє насильство відносно останньої, які виражаються у фізичному насильстві - шарпанні за одяг, спричиненні тілесних ушкоджень. Окрім цього, вчиняє дії психологічного насильства, що виражаються у словесних образах та нецензурних висловлюваннях, приниженні людської честі та гідності, залякуванні та погроз в бік потерпілої, в результаті чого, ОСОБА_2 завдає систематичні фізичні та психологічні страждання ОСОБА_1 , та дана сімейна ситуація для ОСОБА_1 має психо травмуючий характер, супроводжується періодично виникаючими емоційними переживаннями негативного спектру: тривоги, страху, приниження, сорому.
Обвинувачений ОСОБА_2 вину у скоєнні злочину визнав повністю та пояснив, що дійсно він, при вказаних в обвинувальному акті обставинах вчиняв неправомірні дії щодо своєї цивільної дружини, у скоєному кається.
Відповідно до ч.3 ст.349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, суд ухвалив про проведення скороченого судового розгляду і визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин кримінального провадження, які ніким не оспорюються, обмежившись допитом обвинуваченого та дослідженням доказів, які характеризують особу обвинуваченого. При цьому, судом з"ясовано, чи правильно він розуміє зміст тих обставин, які не оспорює, чи є добровільною та істинною його позиція, а також роз"яснив учасникам процесу, що у разі не дослідження судом доказів, вони будуть позбавлені права оскаржити обставини, які не оспорювалися, в апеляційному порядку.
Суд вважає, що вина ОСОБА_2 доказана, його дії слід кваліфікувати за ст.126-1 КК України, як домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного щодо особи, з якою перебуває у сімейних відносинах, що призводить до фізичних та психологічних страждань, погіршення якості життя потерпілої особи.
При визначенні виду та міри покарання суд враховує ступінь тяжкості кримінального правопорушення, яке відноситься до злочинів невеликої тяжкості, а також відомості які характеризують його особу: раніше не судимий, офіційно не працює, у лікаря психіатра та нарколога на обліку не перебуває, за місцем проживання характеризується не задовільно.
Обставиною, що пом`якшує покарання ОСОБА_2 суд вважає щире каяття.
Обставин які обтяжують покарання ОСОБА_2 суд не вбачає.
Враховуючи обставини справи, дані про особу ОСОБА_2 , його критичне ставлення до вчиненого, ступень тяжкості злочину, суд приходить до висновку, що його виправлення та попередження скоєння нових злочинів можливо лише у разі ізоляції від суспільства, у разі призначення покарання у вигляді арешту але не у максимальних межах санкції статті.
Процесуальні витрати відсутні. Цивільний позов не заявлено.
Речові докази суду не надавались.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 370 374 376 КПК України, суд,-
З А С У Д И В:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст.126-1 КК України та призначити йому за цим Законом покарання у вигляді трьох місяців арешту.
Запобіжний захід ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили обрати тримання під вартою, взяв під варту в залі суду. Строк відбуття покарання рахувати з 04.11.2019 року.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок може бути оскаржено до Київського апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом тридцяти діб з моменту його проголошення, а обвинуваченим - з моменту отримання його копії.
Суддя
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
237
Коментарі:
0
Переглядів:
1810
Коментарі:
1
Переглядів:
625
Коментарі:
0
Переглядів:
12169
Коментарі:
0
Переглядів:
1676
Коментарі:
0
Переглядів:
854
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.