Головна Блог ... Новини Виконавець має отримати дозвіл органу опіки на примусову реалізацію житла, право на користування яким мають діти Виконавець має отримати дозвіл органу опіки на при...

Виконавець має отримати дозвіл органу опіки на примусову реалізацію житла, право на користування яким мають діти

Відключити рекламу
Виконавець має отримати дозвіл органу опіки на примусову реалізацію житла, право на користування яким мають діти - 37f7ae6b64009996f5f3ffeeb6b2dfcb.jpg

Cкаржниця просила визнати протиправними дії державного виконавця щодо передачі належної їй житлової нерухомості на торги у виконавчому провадженні. Суд першої інстанції позов задовольнив частково. Суд апеляційної інстанції відмовив у задоволенні позову.

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду передав справу на розгляд Великої Палати ВС для вирішення виключної правової проблеми щодо необхідності отримання державним (приватним) виконавцем дозволу органу опіки і піклування на примусову реалізацію житлової нерухомості, право на користування якою мають діти.

ВП ВС встановила, що відповідно до Порядку реалізації арештованого майна (затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29 вересня 2016 року № 2831/5) у разі передачі на реалізацію нерухомого майна, право власності на яке (або право користування яким) мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, що надається відповідно до закону. Якщо такий дозвіл не надано, виконавець продовжує виконання рішення за рахунок іншого майна боржника, а в разі відсутності такого майна повертає виконавчий документ стягувачу.

Вимога про отримання дозволу державним виконавцем від органу опіки та піклування на реалізацію майна встановлена задля додаткового забезпечення захисту прав неповнолітньої дитини від можливого порушення.

Велика Палата ВС дійшла висновку, що для судових рішень, які передбачають стягнення боргу (в тому числі солідарного) з боржника (його поручителя) на визначену суму зобов’язань, отримання державним виконавцем дозволу органу опіки та піклування є обов’язковим в силу самого факту існування права власності або права користування неповнолітньої дитини щодо нерухомого майна, яке реалізується в рамках виконавчого провадження.

Захист відповідних прав неповнолітньої дитини забезпечує орган опіки та піклування в межах своїх повноважень, приймаючи рішення про надання зазначеного дозволу або відмову в наданні дозволу державному виконавцю, а також суд у випадку звернення до нього учасника виконавчого провадження щодо дій держвиконавця та/або органу опіки і піклування.

Зазначене стосується також дій приватних виконавців.

Однак саме в цій справі Велика Палата ВС не погодилася з доводами скаржниці, оскільки дійшла висновку, що в її онуків житлові права на її нерухомість не виникли з огляду на недобросовісні дії скаржниці щодо реєстрації місця проживання власних онуків саме з метою перешкоджання виконавчому провадженню.

Постанова Великої Палати ВС у справі № 755/12052/19 (провадження № 14-113цс21) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/101584602.

Джерело: Судова влада України

 • 2561

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2561

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст