Головна Блог ... Консультації від юристів Відстрочка без ВЛК дозволена

Відстрочка без ВЛК дозволена

Відключити рекламу
 - 1e71f4fe2ab329f2faf6b88c984329c6.jpg

Чому я повинен проходити ВЛК, якщо маю право на відстрочку? Навіщо? Це було одне з найбільш актуальних і спірних питань, адже раніше не існувало чіткої норми, яка регулювала цей момент.

І тому доводилося логічно то вкрай терпляче пояснювати працівникам ТЦК очевидне. Але це було як горохом об стінку.

Постанова 560 нарешті чітко прописала цей нюанс і відтепер і не потрібно буде сперечатися.

Тож далі, коротко і по суті, розглянемо врегульований порядок отримання відстрочки без проходження ВЛК.

Користуйтеся консультацією: Нові правила ВЛК згідно з наказом Міноборони №402

ПОСТАНОВА 560

То що конкретно прописав уряд? Зараз подивимося. Відкриваємо затверджений постановою Кабміну від 16 травня 2024 р. № 560 Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Нас цікавить пункт 63:

«Військовозобов’язані, які звернулися до РТЦК з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією НЕ НАПРАВЛЯЮТЬСЯ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ МЕДОГЛЯДУ для визначення придатності до військової служби».

Що це значить на практиці? Те, що відтепер в законодавстві чітко прописано: спершу відстрочка – потім, за потреби, ВЛК. Якщо ви звернулися до ТЦК із заявою про надання вам відстрочки, то вас ніхто не відправить на ВЛК. Ця норма чітко й однозначно забороняє подібні дії, до яких так полюбляли вдаватися раніше. Коли що – покажіть або процитуйте їм цей пункт 63 Порядку.

Чи виконується дана норма зараз? На жаль, не в повній мірі. Поки що ТЦК рухаються за інерцією та вручають повістки на ВЛК. Але я вважаю, що це ненадовго. Варто на цьому наголошувати, писати скарги і не виконувати незаконні вимоги.

А стаття 19 Конституції, яку я не втомлююся цитувати, вам у допомогу: «Органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом».

Тобто, якщо в пункті зазначено, якщо ви звернулися до РТЦК з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення вас НЕ МОЖУТЬ НАПРАВИТИ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ МЕДОГЛЯДУ, до речі, як і після, але про це трошки нижче.

Згадайте новину: Кому точно не треба оновлювати дані в ТЦК: 5 категорій

ВІДМОВА В НАДАННІ ВІДСТРОЧКИ

Відтепер пункт 63 Порядку прописав, коли заборонено відправляти на ВЛК, а його наступний абзац логічно прописав коли можна це робити:

«У разі ухвалення комісією РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медогляд для визначення придатності до військової служби».

Тому тільки якщо вам офіційно відмовили в наданні відстрочки, тоді вас зможуть направляти на проходження ВЛК.

Тож якщо ви маєте право на відстрочку, то необхідно принести документи, які підтверджують це право. Усі підстави для надання відстрочки визначені у ст. 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Надання відстрочок – це обов’язок і компетенція ТЦК. Якщо ж ви не принесете документи, які підтверджують ваше право на відстрочку, або якщо не скажете про це у ТЦК, тоді зрозуміло, що вам її і не оформлять.

Правильно оформлена заява про відстрочку, зразок якої є в кінці вказаного Порядку, а також на моєму Телеграм-каналі, посилання буде в описі, а також зібрання необхідних документів, що підтвердять ваше право на відстрочку – це гарантія отримати відстрочку. Перелік необхідних документів для цього теж є в кінці постанови. І в мене в телеграмі.

Пользуйтесь консультацией: В ТЦК явиться всем, ответственность за неявку по повестке

Комісія не зможе відмовити у відстрочці за формальними ознаками, бо для цього є дві причини.

ПЕРША. Норма про оформлення права на відстрочку є імперативна, тобто така, що підлягає обов’язковому виконанню органами державної влади.

ДРУГА. Обов’язок перевіряти право на відстрочку покладено на ТЦК. Це визначено частиною 7 ст. 23 ЗУ «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку», де зазначено, що перевірка підстав щодо надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється ТЦК.

Але варто пам’ятати, що це діє лише у тому випадку, якщо ви повідомили про наявність таких підстав ТЦК, в іншому випадку дані норми не будуть поширюватися на вас. І хоч закон прямо зобов’язує ТЦК перевіряти наявність підстав, я все ж таки рекомендую правильно заповнювати заяву і долучати документи, визначені додатком №5 постанови №560 від 16.05.2024 року.

Бо може так статися так, що у разі відсутності якогось документа, який із невідомих причин відсутній в інших державних реєстрах, вам відмовлять у наданні відстрочки та направлять на ВЛК. А тепер переходимо, з моєї точки зору, до найголовнішого. Чи зобов’язані ви проходити ВЛК після надання відстрочки?

ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ З ВІДСТРОЧКОЮ

Третій абзац пункту 63 Порядку:

«Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, НА МЕДОГЛЯД НЕ НАПРАВЛЯЮТЬСЯ, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом».

Що це значить? Якщо у вас досі діє надана вам відстрочка, її строк не завершився, то вас не можуть направити на медогляд. Прописано чітко та зрозуміло.

Згадайте новину: Чи треба проходити ВЛК для оформлення броні від мобілізації

ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО ВІДСТРОЧКУ ПОШТОЮ

Крім особистої подачі заяви, розглянемо й законний альтернативний варіант: надсилання заяви про відстрочку поштою. Здивовані, що так можна? Судова практика дозволяє, зокрема, цитата з рішення Черкаського окружного адмінсуду від 29 квітня 2024 року:

«ТЦК, як суб`єкт владних повноважень, після отримання засобами поштового зв`язку від позивача заяви про надання відстрочки від призову та документів на підтвердження цього права – повен був вчинити відповідні дії щодо оформлення відповідного рішення за наслідком розгляду цієї заяви, однак ТЦК обмежився направленням позивачу виключно листа.

Таким чином, у спірних правовідносинах суб`єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його компетенції».

Тому подавайте заяву про відстрочку або особисто, або поштою – обидва варіанти дозволені та законні.

Крім того, новий Закон про посилення мобілізації передбачає, що відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлюватися за допомогою Реєстру «Оберіг» на підставі даних, отриманих з інших держреєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на одну з вищезазначених відстрочок. Це частина 8 ст. 23 ЗУ «Про мобілізацію».

Автор консультації: адвокат Роман Сімутін

Джерелоадвокат Роман Сімутін

  • 245628

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 245628

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Рішення суду 29.04.... а порядок 18.05.... капец... адвокат знову пише те, що протирічить постанові...вкотре на цьому сайті...статті ніхто не модерує.. авторитет видання "падає" щодня

    07.06.2024 12:50

    Додайте кнопку "dislike", щоб привернути увагу авторів до їх статей...

    07.06.2024 12:51

    Отримав відстрочку вчитель, сказали, що моя довідка взамін військового квитка про обмежену придатність вважається недійсною, сказали, що для отримання нового документа ВОД потрібно пройти ВЛК. Пройшов ВЛК після отримання відстрочки 18.06.2024

    14.11.2024 12:26

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати