Головна Блог ... Новини Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи Відповідальність за не подання відомостей про КБВ ...

Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи

эксклюзив
Відключити рекламу
Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи - tn1_0_07633400_1626069445_60ebd9c512a83.jpg

Звертаю Вашу увагу на те, що 11.07.2021р. стартує «кампанія з оновлення відомостей про КБВ» (далі - кінцевого бенефіціарного власника), щодо подання відомостей про структуру власності та КБВ юридичної особи до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В ході подання документів в рамках вищезгаданої «кампанії» слід, першочергово, звернути увагу на питання відповідальності за не подання відомостей про структуру власності та КБВ юридичної особи та подання неповних відомостей про структуру власності та КБВ юридичної особи у встановлений Законом строк.

Згадайте новину: Необхідність розкриття структури власності та оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника всім юридичним особам

Відомості по КБВ юридичної особи потрібно подати до 10 жовтня 2021р. В разі подання відомостей після 10 жовтня 2021р. Законом України передбачено штрафна санкція.

По-перше, відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи регулюють положення Кодексу про адміністративні правопорушення України, а саме ст. 166-11:

За приховування відомостей про КБВ, несвоєчасне чи неповне подання документів державному реєстратору штраф – від 17 тис. грн. до 51 тис. грн, застосовуються до керівника юридичної особи або уповноваженої особи.

За порушення вимог виявлення належності КБВ до політично значущих осіб, несвоєчасне подання інформації про фінансові операції – від 5 100 грн. до 34 тис грн, застосовуються до посадовців, які здійснюють фінансовий моніторинг.

По-друге, Кримінальний Кодекс України, встановив відповідальність за надання посадовими особами завідомо неправдивих відомостей про юридичну особу (підробка документів), що передбачено ст. 358 ККУ, а саме:

підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років або частина 2 ст. 358 ККУ - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

По-третє, і на мою думку це най серйозніший вид відповідальності, в реаліях нашого часу, встановленому розділом IV Законом України № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон №361), це блокування фінансових операцій юридичних осіб, заморожування активів, здійснення посилених перевірок компаній, формування переліку осіб, які здійснюють дії пов’язанні з відмиванням коштів отриманих злочинним шляхом.

Враховуючи вищевикладене, посадовим та відповідальним (службовим) особам юридичних осіб потрібно здійснити певні дії для уникнення негативних наслідків пов’язані з неподанням або несвоєчасним поданням відомостей про КБВ та структуру власності юридичної особи, а саме:

1. ознайомитись з нормативно-правовою базою, яка регулює даний вид взаємовідносин між суб’єктами господарської діяльності та суб’єктами владних повноважень;

2. розробити структуру власності юридичної особи та зазначити опис здійснення та характер вирішального впливу КБВ на діяльність юридичної особи.

Автор новини: Юрконсалт

  • 7529

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 7529

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати