Головна Блог ... Новини Вже діє новий закон про поштовий звʼязок. Які тепер у нас зміни? Вже діє новий закон про поштовий звʼязок. Які тепе...

Вже діє новий закон про поштовий звʼязок. Які тепер у нас зміни?

Відключити рекламу
Вже діє новий закон про поштовий звʼязок. Які тепер у нас зміни?   - 5a6a7d499a92b3d513c49346e0c35072.jpg

Чому Україні знадобився новий закон про поштовий звʼязок

  • Закон України «Про поштовий зв’язок», ухвалений 2001 року, не повністю врегульовував питання надання доступних для користувачів універсальних послуг поштового зв’язку, стимулювання розвитку конкуренції та здійснення регуляторних та наглядових функцій у галузі.
  • Україні потрібно привести поштове законодавство у відповідність до європейських стандартів, викладених у Директиві 97/67/ЄС. Закон 2001 року не закріплював перелік універсальних послуг поштового зв’язку.

Новий закон визначає, що до цього переліку належать послуги з пересилання простих поштових відправлень, реєстрованих листів, зокрема з оголошеною цінністю, масою до 2 кілограмів; посилок без оголошеної цінності масою до 10 кілограмів; відправлень для сліпих масою до 7 кілограмів.

  • Також новий закон впроваджує поняття «відправлення для сліпих» і зазначає, що такі відправлення подаються відкритими, виконуються спеціальним рельєфним шрифтом, призначаються тільки для сліпих та відправляються офіційно визнаною установою для сліпих чи адресуються такій установі.

Тобто законодавець хотів зробити сферу поштових послуг більш інклюзивною.

  • Проєкт закону містить нові положення про відповідальність користувачів. Зокрема, передбачає відповідальність за збитки, завдані поштовим операторам або третім особам внаслідок вкладення до поштових відправлень предметів, заборонених до пересилання, або неналежного пакування вкладення, що пересилається, та відповідальності цих операторів перед користувачами за невиконання чи неналежне виконання своїх обов’язків.

Користуйтеся консультацією: Мою посилку загубили на пошті: що робити?

Що зміниться для українців в оновленому законі про поштовий звʼязок

  • Тепер не потрібно йти до відділення, щоб замовити марки, конверти тощо. Все це можна з 1 червня замовити онлайн, оплатити карткою або за безготівковим розрахунком та забрати у найближчому відділенні після отримання SMS.
  • З 1 липня скасовується бандероль. У законі 2001 року її визначають як поштове відправлення з друкованими виданнями, діловими паперами, предметами культурно-побутового та іншого призначення. Альтернативою бандеролям стануть листи, дрібні пакети та посилки.
  • Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський обіцяє, що після ухвалення Кабміном нових поштових правил до закону, у минуле підуть печатки, сургуч тощо.

ВІДЕО: Втрата поштового відправлення. Як відшкодувати завдану шкоду.

Чому «Нова пошта» та НАЗК критикують новий закон про поштовий звʼязок

  • Одне з положень закону передбачає, що Міністерство інфраструктури має призначити «оператора поштового зв’язку, який надаватиме універсальні поштові послуги по всій Україні та матиме виключні права на деякі види діяльності у сфері поштового зв’язку». У цьому бачать несправедливе обмеження конкуренції.
  • Ще одна норма, яку вважають антиконкурентною, передбачає, що міжнародні поштові відправлення на митний контроль можуть передавати лише призначений поштовий оператор та поштові оператори, зареєстровані у Всесвітньому поштовому союзі. Наразі серед українських поштових операторів це лише «Укрпошта» та Meest Express.
  • Збільшення повноважень державного регулятора, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, також не схвалює, зокрема, «Нова пошта».
  • Нові повноваження комісії передбачають контроль за дотриманням законодавства та якістю послуг поштового зв’язку, а також доступ до фінансово-економічних показників операторів. Поштові оператори вважають, що такий підхід створює непотрібний адміністративний тиск на бізнес, а також збільшує корупційні ризики.

Гравці ринку вважають, що розширення повноважень контрольних органів негативно вплине на ефективність роботи поштових операторів. Однак, щоб зрозуміти, наскільки вагомими є зміни, потрібен час.

Автор новини: Роман Чумак
керівний партнер Адвокатського об’єднання «Юридична компанія "Арес"»

Джерело: speka.media

  • 2340

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2340

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст