7
0
5731
Верховна Рада України, на позачерговому засіданні 14 липня, прийняла законопроект №2524 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців».
Як зазначено в пояснювальній записці, метою законопроекту №2524 є вдосконалення роботи електронного кабінету платника податків, спрощення податкового облік, а також - стимулювання добровільного обмеження паперового документообігу.
Серед іншого, вказаним законопроектом, зокрема скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ.
Як зазначає один з ініціаторів законопроекту, депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк: «Де факто в Україні склалася ситуація, коли фізичні особи-підприємці або взагалі не отримують та не реєструють книгу обліку доходів, або ж заповнюють її лише у випадку проведення перевірки податковими органами».
Згадайте новину: Верховная Рада разрешила электронные ИНН. Бумажные станут не нужны
Отже, зосередимо увагу на ключових змінах, запропонованих законопроектом №2524:
1 Спрощення ведення обліку доходів ФОП
Законопроектом пропонується дозволити «спрощенцям»-неплатникам ПДВ вести облік в довільній формі - в Excel, в зошиті чи традиційно в книзі обліку. Причому, книгу тепер не треба реєструвати та заповнювати щоденно. ФОП лише повинен фіксувати щомісячний дохід. Щоденні чи поопераційні підсумки – фіксуються лише за бажанням підприємця.
2 Перегляд штрафів за відсутність та порушення порядку ведення книги обліку доходів
Наразі, якщо в підприємця відсутня зареєстрована та заповнена книга обліку – такому підприємцю загрожує нарахування штрафу в розмірі 510 грн згідно з положеннями Податкового кодексу України та до 136 гривень за відсутність книги обліку – згідно з положеннями КУпАП.
Законопроектом пропонується, що «спрощенцям»-неплатникам ПДВ достатньо буде просто показати записи їх доходів за календарний місяць. Податкова буде зобов'язана визнавати ці дані відповідно до ст.292.13 ПК України.
При цьому, відповідальність у вигляді штрафів за відсутність або помилки у книзі обліку доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді.
Згадайте новину: Нововведення Закону №466: План-графік перевірок фізичних осіб, яких змін слід чекати?
Також, законопроектом не вносяться зміни, щодо обов’язку підприємців зберігати первинні документи на підтвердження внесення записів до книги обліку доходів. Як відзначив на свої сторінці у Facebook Ярослав Железняк: «законопроект не вносить змін щодо фіскалізації. Спрощена система сама по собі передбачає звільнення ФОПів від первинних документів, які підтверджують записи в книзі обліку. Тож ані паперова книга, ані документ Excel жодним чином не зобов'язують ФОП мати якісь додаткові первинні документи, як наприклад фіскальні чеки чи фіскальні звітні чеки.
Однак, трохи згодом перший заступник глави фінансового комітету Ярослав Железняк, у своєму коментарі для видавництва «РБК-Україна», зазначив, що проект №2524 ухвалили без низки важливих норм, які «вирішили збити деякі колеги по комітету».
Згадайте новину: Податковий борг більше 1020 гривень не дає право платнику єдиного податку перебувати на спрощеній системі оподаткування
«На жаль, Ніна Южаніна залишила обов'язкову паперову книгу обліку... №2524 ухвалений у цілому. І це дозволить принаймні отримувати електронні копії рішень податкової та скасувати недолугий договір про визнання електронних документів при реєстрації в е-кабінеті. Текст закону зазнав змін, і зараз його зводять», - прокоментував нардеп на своїй сторінці у Facebook.
Тож, залишається лише чекати поки фінальний текст законопроекту буде оприлюднено.
Микола Коломієць, юрист Адвокатської фірми "Єфімов та партнери"
Джерело: юридичний ресурс "Протокол"
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
161
Коментарі:
0
Переглядів:
161
Коментарі:
0
Переглядів:
249
Коментарі:
0
Переглядів:
267
Коментарі:
0
Переглядів:
234
Коментарі:
0
Переглядів:
277
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.