0
0
13
В Україні провалена мобілізація, в тому числі через те, що Верховна Рада своєчасно не проголосувала за норми, які посилюють відповідальність ухилення від військового обліку та посилюють мобілізацію. Про це журналістам заявив екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
"Наша цивільна влада несе всю відповідальність за зірвану мобілізацію. Це однозначно. Якщо далі розбиратися в межах цивільної влади, то, в першу чергу, - Верховна Рада саме тому, що відповідає за зміни у законодавстві", - сказав ветеран АТО.
Він пояснив, що одна з ключових тез - термін військової служби, тобто людина має знати, що вона "одягає форму" не на завжди, що вона не "купує квіток на війну в один кінець". На думку ветерана, кожен військовий повинен знати, що, наприклад, через чотири роки служби він повернеться додому навіть, якщо війна триває. На фронті його замінить людина, яка вказаний термін перебувала в тилу.
Дикий підкреслює, що цю норму вже повинні були проголосувати у ВР, вона пройшла всі узгодження в профільних комітетах тощо, але її" збили" в останній момент - під час голосування з більшістю в один голос.
Ветеран пояснює, що це сталося на прохання Міноборони та командування армії, які це попросили зробити тому, що раніше не було проголосоване жодної норми, яка б посилювала мобілізацію, передбачали б кримінальне покарання за ухилення від військового обліку. Експерт наголосив:
"Тобто, законодавці були готові сказати: "Хлопці, ви своє відслужили, гуляйте", але не готові були забезпечити їм заміну. Та тоді в останній момент командування армії сказало: "Стоп, що ви творите. Якщо ви не готові прийняти непопулярні закони, щоб забезпечити нам мобілізацію, хоча б залиште тих, хто є". От що тоді сталося з цим законом".
Він стверджує, що депутати не посилили мобілізацію, бо знають, що "мудрий народ" вважає ці дії непопулярними та бояться за власні рейтинги.
Він зазначив, що військові, які наразі перебувають на фронті, обурені такою позицією - вважають, що їх попросту використали та "списали".
Відповідаючи на питання, чи погодяться бійці "на нулі" з припиненням вогню, "заморожуванням" лінії фронту тощо, Дикий пояснив, що військові виконують накази.
"І якщо президент України, народ України скажуть, що все - "ми домовилися, ми припиняємо війну", очікувати, що саме військові повстануть, не виконають наказ - типу ви домовились, а ми будемо воювати - це не розуміти саму суть армії. Це регулярна мобілізована армія, це в першу чергу великий механізм, де люди виконують накази", - сказав Дикий.
Він вважає, що більшість військових "віддали б голоси" за те, щоб припинити вогонь, бо вони дуже втомилися.
"Вибачте, люди вимучені та ще й дуже ображені нашим з вами ставленням. Вони втомилися від українського тилу, який сидить в кабаках, поширює у ТГ-каналах інформацію, де зараз роздають повістки. Цей тил абсолютно конкретний, а не абстрактний. Й саме він найбільше деморалізує наших захисників. Їх просто це ображає: чому їх просто списали, типу "молодці - пішли нас захищати й воюйте до кінця...", - наголошує Дикий.
Мобілізація в Україні - думка ДикогоЯк повідомляв УНІАН, раніше Дикий казав, що наразі в Україні - абсурдною ситуація, в якій військовозобов’язаний стоїть перед вибором: одягнути форму назавжди - купити квіток в один кінець та воювати до кінця, або сплатити 25 тисяч гривень за порушення правил військового обліку.
Як вважає Дикий, це абсолютно неврівноважені речі. Тому, на його думку, Верховна Рада повинна першочергове прийняти два закони, без яких все інше немає значення. Перший - про граничний термін служби - людина повинна знати, що після визначеного терміну служби, буде мобілізована, а її замінить хтось інший, хто до цього був в тилу. Другий закон - про криміналізацію відхилення від військового обліку.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
819
Коментарі:
0
Переглядів:
526
Коментарі:
0
Переглядів:
241
Коментарі:
0
Переглядів:
423
Коментарі:
0
Переглядів:
414
Коментарі:
0
Переглядів:
621
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.