0
0
798
Держпродспоживслужба та Міністерство цифрової трансформації розпочали перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин – авторизацію державних та приватних ветеринарних закладів. Що це означає і коли відбудеться реєстрація домашніх тварин, що буде, якщо ваша тварина не буде в реєстрі та чи вплине цифровізація на вартість послуг ветлікарень. Також запитали у юриста про порядок реєстрації тварин.
Згадайте новину: Запущено! Єдиний державний реєстр домашніх тварин стане основою для створення цифрових ветеринарних паспортів
За словами юриста АО "Віннер Партнерс" Костянтина Скляра, реєстрація домашніх тварин почнеться після завершення авторизації ветеринарних закладів.
Якщо вашої тварини не буде в реєстрі, це може вплинути на можливість отримання ветеринарних послуг, оскільки реєстр створює систему контролю та документального підтвердження стану здоров'я тварин
"Не слід забувати, що запуск такого реєстру — це гармонізація українського законодавства із європейськими стандартами в рамках Євроінтеграції", — також зауважила у коментарі медична адвокатка, заступниця міністра охорони здоров’я України у 2014–2015 рр. Наталія Лісневська.
Дійсно, як обіцяє Держпродспоживслужба, у перспективі реєстр буде інтегрований у міжнародні бази даних.
"Ідентифікація тварин, що впроваджується на державному рівні, є одним із головних методів, які застосовують у світі", — продовжує Лісневська.
Згадайте новину: Кримінальну відповідальність за тілесні ушкодження, завдані собаками, які через недбалість їхнього власника вільно перебували за межами домоволодіння, несе власник цих тварин – ККС ВС (справа № 359/5501/22 )
На першому етапі роботи всеукраїнської бази даних про тварин ветеринарні клініки та лікарі можуть авторизуватися, подавши заявку до Держпродспоживслужби. Для цього керівник закладу ветеринарної медицини має заповнити заяву в кабінеті реєстру. Цей процес не має бути складним, запевняють творці реєстру, і триватиме менше 30 хвилин.
Керівник закладу ветеринарної медицини має заповнити заяву у кабінеті реєстру
Держпродспоживслужбі дано 10 робочих днів для того щоб перевірити заявку і погодити її чи відхилити та надіслати сповіщення про результат розгляду на електронну пошту заявника.
Користуйтеся консультацією: Захист прав тварин і що загрожує кривдникам братів наших менших
Після успішної авторизації, яка відбувається лише через державний інтерфейс, ветеринарний заклад готовий розпочати реєстрацію домашніх тварин. Це і має стати офіційним стартом другого етапу запуску — кампанії з реєстрації тварин. Про цей старт державні органи оголосять додатково.
Завдяки державному реєстру Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.
"Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ", — пояснила Наталія Лісневська.
Зауважимо, що наразі інформаціі про відповідальність власників за недостовірні дані, подані до реєстру, або за неподання даних про тварину до реєстру немає. Як і немає інформації, чи не буде запровадження реєстру тварин та внесення до його бази кроком до подальшого оподаткування їхніх власників.
Реєстр домашніх тварин буде запускатися у два етапи
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
168
Коментарі:
0
Переглядів:
122
Коментарі:
0
Переглядів:
645
Коментарі:
0
Переглядів:
453
Коментарі:
0
Переглядів:
517
Коментарі:
0
Переглядів:
479
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.