Головна Блог ... Новини Усе про зарплати військових: від чого залежать і якими бувають Усе про зарплати військових: від чого залежать і я...

Усе про зарплати військових: від чого залежать і якими бувають

Відключити рекламу
Усе про зарплати військових: від чого залежать і якими бувають - 57bedc6476c3b3671c07c95b1491a2fc.jpg

На період воєнного стану бійці можуть отримувати додаткову винагороду розміром від 30 до 100 тисяч гривень на місяць

Зарплати військових назваються грошовим забезпеченням. Мінімальний його розмір 2024 року становить 20 130 гривень. Однак на те, скільки в підсумку отримає військовослужбовець, впливає багато чинників. Які саме – пояснило видання АрміяInform.

Види грошового забезпечення

Грошові виплати військовослужбовцям регламентуються наказом Міністерства оборони № 260. Згідно з документом, є щомісячні основні, додаткові та одноразові додаткові види грошового забезпечення. Основні види грошового забезпечення передбачають:

  • посадовий оклад;
  • оклад за військовим званням;
  • надбавки за вислугу років.

Це базис, який обов’язково виплачується. Також є щомісячні додаткові види грошового забезпечення:

  • підвищення посадового окладу;
  • надбавки (за особливості проходження служби, службу в ССО, кваліфікацію, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць, безперервний стаж на шифрувальній роботі, роботу в умовах режимних обмежень, почесні та спортивні звання);
  • доплати (за науковий ступінь та вчене звання);
  • винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту;
  • премії.

Крім цього, є одноразові додаткові види грошового забезпечення, а саме:

  • винагороди (морська, за стрибки з парашутом, водолазні роботи, протимінну діяльність, бойове чергування. Також сюди входять так звані бойові виплати на період воєнного стану);
  • допомоги (на оздоровлення, вирішення соціально побутових питань або при укладанні першого контракту).

Що ще впливає на розмір виплат

Розмір грошового забезпечення також залежить від видів та родів військ. Так, у Сухопутних, Десантно-штурмових військах та Силах спеціальних операцій розмір грошового забезпечення відрізняється.

Як порахувати розмір грошового забезпечення

Міноборони запровадило онлайн-калькулятор грошового забезпечення. Він досить легко та швидко дозволяє дізнатися розмір виплат, які має отримати військовий. Для цього потрібно знати своє звання, вислугу років та тарифний розряд (його можна дізнатися у фінансистів військової частини).

Коли починається нарахування грошового забезпечення

Грошове забезпечення починає нараховуватися з дня мобілізації. Тобто як тільки територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) відправив військовослужбовця до навчального центру або місця служби.

Виплачується грошове забезпечення щомісяця одним нарахуванням, і таких понять, як аванс та основна виплата, у війську немає. Гроші виплачують у поточному місяці за минулий.

«Бойові» виплати

На період воєнного стану військові можуть отримувати додаткову винагороду, що передбачено 100 тисяч – отримують військовослужбовці, які безпосередньо беруть участь у бойових діях на передових позиціях. Також цю суму виплачують тим, хто перебуває на лікуванні після поранення, і військовослужбовцям, які потрапили в полон.

Коли грошове забезпечення не виплачується

коли військовослужбовець йде у відпустку, щодо якої, згідно із чинним законодавством, не передбачено збереження грошового забезпечення;

  • 2400

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2400

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст