0
0
22
Останні два удари українських Сил оборони безпілотниками по авіабазі в російському Енгельсі на деякий час можуть уповільнити темп російських повітряних атак, хоч і не зупинять їх повністю, пише військовий оглядач Девід Акс на сторінках Forbes.
Він нагадав, що нафтобаза була атакована двічі за останній тиждень: 8 і 14 січня. Вибухи 8 січня спровокували пожежу на великому складі, що містив 800 000 тонн пального, - вона вирувала кілька днів.
Експерт зазначив, що друга атака була частиною ширшої хвилі рейдів безпілотників, націленої, зокрема, на сховища палива та боєприпасів і нафтопереробні заводи. І цю хвилю ударів він називає "найбільшою за всю 35-місячну війну в Україні".
Акс пише, що невідомо, якими типами безпілотників била Україна по Енгельсу, але це можуть бути PD-2, Beaver, Liutyi та UJ-22, які мають довжину від 6 до 10 футів і мають гвинтовий рух.
"Україна розробила запаморочливу кількість безпілотних літальних апаратів дальнього радіусу дії, у тому числі на базі модифікованих спортивних літаків, які можуть летіти на відстань 800 миль із сотнями фунтів вибухівки", - пише аналітик.
За його словами, які б не були типи безпілотників, "подвійний удар мав чітку мету - стримати нальоти російської авіації на українські міста хоча б тимчасово".
Він нагадує, що в Енгельсі розміщені російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 і Ту-160, які регулярно завдають ударів по Україні крилатими ракетами, тисячі українців були вбиті та поранені під час цих ракетних ударів.
"У цьому сховищі зберігається рідкісне паливо для російського флоту стратегічних бомбардувальників дальнього радіусу дії, який регулярно обрушує на українців низку ракет", - цитує Акс пояснення Центру стратегічних комунікацій.
Аналітик підсумовує, що підрив паливного складу, навіть двічі, не зупинить ракетні атаки, адже є й інші бази бомбардувальників, але це може на деякий час уповільнити темп цих атак.
"І якщо українські безпілотники продовжать завдавати удари, а російська ППО нічого не зробить, щоб їх зупинити, вплив на операції російських бомбардувальників може посилитися", - йдеться у публікації.
Загалом, підрахував експерт, українські безпілотники били по Енгельсу щонайменше вже вісім разів від початку повномасштабної війни. І, напевно, буде ще більше ударів, припустив він.
Акс нагадав, що президент України Володимир Зеленський повідомляв про рішення, "спрямовані на більш ефективне знищення окупантів і захист життя наших солдат". При цьому він говорив про розробку дронів, у тому числі далекобійних. Зеленському начебто представили ідеї щодо нових і, ймовірно, вдосконалених безпілотників. Утім, незрозуміло, чи мають вони щось спільне з тими типами безпілотників, які подвійно двічі били по Енгельсу, пролетівши 400 миль, зазначає Акс.
"Але не дивуйтеся, що вони це зробили. У той час як російська війна проти України наближається до четвертого року, українці завдають ударів глибше всередині Росії, частіше - і з більшим ефектом. І їхні амбіції завдавати ударів ще глибше й частіше зростають", - наголосив аналітик.
Дрони на війні: останні новиниЯк повідомляв раніше УНІАН, FPV-дрони стали головною загрозою для танків РФ. Аналітики заявили, що FPV-дрони, найімовірніше, домінуватимуть у знищенні танків на війні в Україні. Якщо українським військовим вдасться зробити їх стійкими до блокування росіянами, то вони стануть ще більш грізною зброєю.
Також зазначалося, що російсько-українська війна безпілотників переходить у нову фазу. Поле бою переповнене тисячами безпілотників і систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), і Москва та Київ змушені шукати нові способи переконатися, що їхні безпілотники працюють проти ворога швидше та ефективніше, ніж у супротивника.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
469
Коментарі:
0
Переглядів:
575
Коментарі:
0
Переглядів:
315
Коментарі:
0
Переглядів:
1055
Коментарі:
3
Переглядів:
702
Коментарі:
0
Переглядів:
290
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.