2
0
2394
Україна повинна використати досвід іраксько-кувейтської війни для отримання компенсацій від росії за завдані війною збитки.
Про це заявила Надзвичайний і Повноважний Посол, радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».
«На жаль, міжнародне право не дає дієвих механізмів швидкого повернення і можливості компенсації, реституції втраченого майна і взагалі втрачених життів», - зазначила вона.
Згадайте новину: Міністр Малюська: Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів РФ
«Водночас є вже досвід країн, які проходили війни і отримували компенсації після цих війн. Я думаю, що нам потрібно скористатися досвідом Кувейту і війни, яка відбувалася між Іраком і Кувейтом. Після цього була створена відповідна компенсаційна комісія, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб опрацювати всі позови», - сказала Зеркаль.
На її думку, якщо в Україні буде проведена робота з підготовки оцінки втрат і позови будуть готуватися безпосередньо на підставі методології, яка визнана ООН, то в нас займе набагато менше часу на отримання компенсацій, ніж це зайняло у Кувейту.
Водночас Олена Зеркаль зазначила, що міжнародне право не настільки розвинене, як інші галузі права.
Згадайте новину: Закон про конфіскацію майна росіян і білорусів ухвалено: як це буде працювати (№7194)
«Ми знаємо це, оскільки проходили всі позови, які були проти росії в рамках Європейського суду з прав людини, де ми також розраховували колись отримати великі компенсації за втрати, які ми зазнали в Криму і на Донбасі. Водночас, наскільки я знаю, зараз ми взагалі відмовилися від майнових претензій, і зараз мова йде просто про порушення прав в Європейському суді з прав людини», - повідомила вона.
«Я дізналася про те, що ми відмовилися від майнових претензій, десь пів року тому, коли ми розглядали питання щодо так званих 3 мільярдів Януковича, по яким ще триває судовий розгляд і де не прийнято ще остаточне рішення Високим судом Лондона», - додала Олена Зеркаль.
«Притому що судові процеси дуже довготривалі, і навіть зараз завершені процеси по двостороннім угодам про захист інвестицій, ще не завершилося жодною виплатою, окрім одного кейсу, який був між компаніями. Це «Нафтогаз» і «Газпром», - резюмувала вона.
Вспомните новость: «В офшорах до $1 триллиона капитала РФ». 37 российских олигархов встретились с Путиным в день вторжения в Украину
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
35
Коментарі:
0
Переглядів:
874
Коментарі:
1
Переглядів:
138
Коментарі:
0
Переглядів:
351
Коментарі:
0
Переглядів:
194
Коментарі:
0
Переглядів:
324
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.