Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 20.04.2020 року у справі №285/3950/17 Ухвала КЦС ВП від 20.04.2020 року у справі №285/39...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КЦС ВП від 20.04.2020 року у справі №285/3950/17

Ухвала

16червня 2020 року

м. Київ

справа № 285/3950/17

провадження № 61-6429ск20

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Хопти С. Ф. (суддя-доповідач), Синельникова Є. В., Шиповича В.

В. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Житомирського апеляційного суду від 11 лютого 2020 року у справі за позовом акціонерного товариства "Альфа - Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2017 року публічне акціонерне товариство "Укрсоцбанк" (далі -

ПАТ "Укрсоцбанк"; згідно рішення Національного банку України

від 24 жовтня 2019 року правонаступником активів та зобов'язань

ПАТ "Укрсоцбанк" з 15 жовтня 2019 року стало акціонерне товариство "Альфа-Банк" (далі - АТ "Альфа-Банк") звернулося до суду з указаним позовом, в якому зазначило, що на підставі договору кредиту № 287/1-685

від 19 серпня 2008 року ОСОБА_1 надано кредитні кошти у розмірі 12 000 доларів США, строком до 18 серпня 2013 року зі сплатою 15 % річних. Оскільки відповідач належним чином не виконував умови договору щодо своєчасного повернення кредитних коштів та сплати відсотків, станом

на 25 вересня 2017 року виникла заборгованість, яка становить

11 098 доларів США 07 центів та складається із: 5 824 доларів США

05 центів - заборгованості зі сплати кредиту; 3 374 доларів США 46 центів - заборгованості зі сплати відсотків; 1 101 доларів США 95 центів - пені

за несвоєчасну сплату кредиту, а також 797 доларів США 61 центів пені

за порушення строків сплати відсотків.

Рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 26 березня 2018 року у задоволенні позову відмовлено.

Постановою Житомирського апеляційного суду від 11 лютого 2020 року апеляційну скаргу АТ "Альфа - Банк" задоволено частково. Рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області

від 26 березня 2018 року скасовано та ухвалено нове судове рішення. Позовні вимоги задоволено частково. Стягнуто із ОСОБА_1 на користь

АТ "Альфа - Банк" заборгованість за кредитним договором у розмірі

3 570 доларів США. У задоволенні решти вимог відмовлено. Вирішено питання розподілу судових витрат.

03 квітня 2020 року ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою (надійшла 08 квітня 2020 року) на постанову Житомирського апеляційного суду від 11 лютого 2020 року, в якій просить скасувати оскаржуване судове рішення та змінити рішення суду першої інстанції.

Ухвалою Верховного Суду від 17 квітня 2020 року касаційну скаргу

ОСОБА_1 залишено без руху у зв'язку із не зазначенням підстави (підстав) касаційного оскарження судових рішень та надано строк для усунення недоліків касаційної скарги.

На виконання вимог вищевказаної ухвали Верховного Суду представником заявника усунуто недоліки касаційної скарги.

08 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2020 року № 460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ".

Відповідно до частини 3 статті 3 ЦПК України (тут і далі у редакції, чинній на час подання касаційної скарги) провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).

Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині 2 статті 389 ЦПК України.

Частиною 8 статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.

Підставою касаційного оскарження вказаного судового рішення представник заявника зазначає неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме: відсутність висновку Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах.

Також вказує на порушення судами норм процесуального права, що унеможливило встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, оскільки суд не дослідив зібрані у справі докази (пункт 4 частини 2 статті 389 ЦПК України).

Касаційна скарга ОСОБА_1 подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк та з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктами 3, 4 частини 2 статті 389 ЦПК України.

ОСОБА_1 подано клопотання про зупинення виконання постанови Житомирського апеляційного суду від 11 лютого 2020 року.

Відповідно до частини 8 статті 394 ЦПК України за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду.

Враховуючи те, що спір між сторонами стосується грошових коштів, з метою забезпечення балансу прав та інтересів сторін під час здійснення касаційного провадження, наявні підстави для висновку про необхідність зупинення виконання постанови Житомирського апеляційного суду від 11 лютого

2020 року, до закінчення її перегляду в касаційному порядку.

Керуючись статтями 389, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Відкрити касаційне провадження у справі за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Житомирського апеляційного суду від 11 лютого 2020 року у справі за позовом акціонерного товариства "Альфа - Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Витребувати із Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області цивільну справу № 285/3950/17.

Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про зупинення виконання постанови Житомирського апеляційного суду

від 11 лютого 2020 року.

Зупинити виконання постанови Житомирського апеляційного суду

від 11 лютого 2020 року.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз'яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 10 липня 2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: С. Ф. Хопта

Є. В. Синельников

В. В. Шипович
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати