Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 15.03.2021 року у справі №554/8629/17 Ухвала КЦС ВП від 15.03.2021 року у справі №554/86...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КЦС ВП від 15.03.2021 року у справі №554/8629/17

Ухвала

08 червня 2021 року

м. Київ

справа № 554/8629/17

провадження № 61-3012ск21

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

Хопти С. Ф. (суддя-доповідач), Синельникова Є. В., Шиповича В. В.,

розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду

м. Полтави від 05 червня 2020 року, додаткове рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 02 липня 2020 року та постанову Полтавського апеляційного суду від 12 січня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа - Перша полтавська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім'єю та зміни черговості одержання права на спадкування,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2017 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, третя особа - Перша полтавська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім'єю та зміни черговості одержання права на спадкування.

Рішенням Ленінського районного суду м. Полтави від 05 червня 2020 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа особа - Перша полтавська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім'єю та зміни черговості одержання права на спадкування, відмовлено за безпідставністю та недоведеністю.

Додатковим рішенням Ленінського районного суду м. Полтави

від 02 липня 2020 року заяву представника ОСОБА_3 -

ОСОБА_4 про ухвалення додаткового рішення про стягнення судових витрат у порядку частини 8 статті 141 ЦПК України у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа - Перша полтавська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім'єю та зміни черговості одержання права на спадкування, задоволено частково.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 понесені нею судові витрати у розмірі 20
580 грн.


Постановою Полтавського апеляційного суду від 12 січня 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення.

Рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 05 червня 2020 року та додаткове рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 02 липня

2020 року залишено без змін.

У лютому 2021 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга

ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м.

Полтави від 05 червня 2020 року, додаткове рішення Ленінського районного суду м.

Полтави від 02 липня 2020 року та постанову Полтавського апеляційного суду від 12 січня 2021 року, в якій просять скасувати оскаржувані судові рішення та ухвалити нове судове рішення про задоволення позову у повному обсязі.

Підставами касаційного оскарження вказаних судових рішень заявник та її представник зазначають неправильне застосування судами норм матеріального права, порушення норм процесуального права, вказують, що суди в оскаржуваних судових рішеннях застосували норми права без урахування висновку щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду від 07 лютого 2018 року у справі № 570/2132/15-ц, та зазначають, що суди не дослідили зібрані у справі докази та встановили обставини, що мають суттєве значення, на підставі недопустимих доказів (пункт 1 та 4 частини 2 статті 389 ЦПК України, пункти 1 та 4 частини 3 статті 411 ЦПК України).

Ухвалою Верховного Суду від 15 березня 2021 року касаційну скаргу

ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків касаційної скарги.

На виконання вимог вищевказаної ухвали Верховного Суду заявником усунуто недоліки касаційної скарги.

У заяві про усунення недоліків касаційної скарги ОСОБА_1 просить поновити строк касаційного оскарження рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 05 червня 2020 року, додаткового рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 02 липня 2020 року та постанови Полтавського апеляційного суду від 12 січня 2021 року, з посиланням на те, що оскаржувану постанову апеляційного суду заявник отримала 21 січня 2020 року. На підтвердження вказаного надає копію конверта апеляційного суду, довідку акціонерного товариства "Укрпошта" та виписку з сайту акціонерного товариства "Укрпошта".

Оскільки повний текст судового рішення не було вручено у день його проголошення або складення, заявник має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, як такий, що пропущений з поважних причин відповідно до статті 390 ЦПК України.

Зважаючи на доводи заявника, викладені у заяві ОСОБА_1, а також те, що строк на касаційне оскарження пропущено з поважних причин, заявник у розумний інтервал часу після отримання копії постанови суду апеляційної інстанції звернулася з касаційною скаргою, тому строк необхідно поновити.

Частиною 1 статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог Частиною 1 статті 394 ЦПК України, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).

Касаційна скарга ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 05 червня 2020 року, додаткове рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 02 липня 2020 року та постанову Полтавського апеляційного суду від 12 січня 2021 року подана з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктами 1 та 4 частини 2 статті 389 ЦПК України.

Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на касаційне оскарження рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 05 червня 2020 року, додаткового рішення Ленінського районного суду м. Полтави

від 02 липня 2020 року та постанови Полтавського апеляційного суду

від 12 січня 2021 року задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 05 червня 2020 року, додаткового рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 02 липня

2020 року та постанови Полтавського апеляційного суду від 12 січня

2021 року.

Відкрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа - Перша полтавська державна нотаріальна контора, про встановлення факту проживання однією сім'єю та зміни черговості одержання права на спадкування, за касаційною скаргою ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 05 червня 2020 року, додаткове рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 02 липня 2020 року та постанову Полтавського апеляційного суду від 12 січня 2021 року.

Витребувати з Ленінського районного суду м. Полтави вищезазначену цивільну справу ( № 554/8629/17).

Надіслати учасникам справи копію касаційної скарги та доданих

до неї документів, роз'яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України,

у строк до 29 червня 2021 року. До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Судді: С. Ф. Хопта

Є. В. Синельников

В. В. Шипович
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати