Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 07.06.2018 року у справі №813/3825/17 Ухвала КАС ВП від 07.06.2018 року у справі №813/38...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 07.06.2018 року у справі №813/3825/17



УХВАЛА

30 липня 2018 року

Київ

справа №813/3825/17

адміністративне провадження №К/9901/51722/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Гончарової І.А.,

суддів - Олендера І.Я., Ханової Р.Ф.,

перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 04.01.2018 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2018 у справі №813/3825/17 (876/1435/18) за позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання частково протиправним та скасування частково податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

25.05.2018 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від
04.01.2018 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від
24.04.2018.

05.06.2018 ухвалою Верховного Суду вказану касаційну скаргу залишено без руху з мотивів її невідповідності вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України та надано відповідачу 10-денний строк з моменту отримання вказаної ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, шляхом долучення документу про сплату судового збору.

25.06.2018 на виконання вимог ухвали від 05.06.2018 скаржником усунуто недоліки касаційної скарги.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, в якому просила:

- визнати частково протиправним та частково скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0126701307 від 13.09.2017, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, в розмірі 118 153,97 грн. в частині 74 933,49 грн. і за штрафними санкціями 29 538,49 грн. в частині 18 733,37 грн. ;

- визнати частково протиправним та частково скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0126781307 від 13.09.2017, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем військовий збір в розмірі 9 044,25 грн. в частині 5 757,04 грн. та за штрафними санкціями 2 261,06 грн. в частині 1 439,26
грн.


Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 04.01.2018, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від
24.04.2018 позов задоволено повністю.

Головне управління ДФС у Львівській області звернулося до суду з касаційною скаргою на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 04.01.2018 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2018 у справі №813/3825/17 (876/1435/18), в якій просить скасувати оскаржувані рішення та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд прийшов до висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції від 03.10.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції від 03.10.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Аналіз наведеного законодавства дозволяє дійти висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

Відповідно до частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції від 03.10.2017) не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пунктом 24 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762
гривень
(стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від
07.12.2017 № 2246-VIII).

Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 176200 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України).

З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №813/3825/17 (876/1435/18) є вимога про визнання частково протиправним та скасування частково податкового повідомлення-рішення.

Випадків, які б виключали можливість застосування положень частини 2 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України, не вбачається.

Отже, постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2018, ухвалена за результатами апеляційного перегляду рішення Львівського окружного адміністративного суду від 04.01.2018 у справі щодо визнання частково протиправним та часткового скасування податкового повідомлення-рішення відповідача №0126701307 від 13.09.2017, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, в розмірі 118 153,97
грн.
в частині 74 933,49 грн. і за штрафними санкціями 29 538,49 грн. в частині 18 733,37 грн. та визнання частково протиправним та часткового скасування податкового повідомлення-рішення відповідача №0126781307 від 13.09.2017, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем військовий збір в розмірі 9
044,25 грн.
в частині 5 757,04 грн. та за штрафними санкціями 2 261,06 грн. в частині 1 439,26 грн., не підлягає касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного оскарження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.

Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 04.01.2018 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2018 у справі №813/3825/17 (876/1435/18).

Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І. А. Гончарова

Судді І. Я. Олендер

Р. Ф. Ханова
logo