Історія справи
Ухвала КАС ВП від 25.12.2019 року у справі №160/2992/19
Ухвала КАС ВП від 25.12.2019 року у справі №160/2992/19

УХВАЛА23 грудня 2019 рокуКиївсправа №160/2992/19касаційне провадження №К/9901/35389/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Бившевої Л. І.,суддів: Юрченко В. П., Шипуліної Т. М.,перевіривши касаційну скаргу Київської міської митниці ДФС на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.05.2019 та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019 у справі № 160/2992/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інженерні Світлотехнічні Технології" до Київської міської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішень, карток відмови,
УСТАНОВИЛ:Дніпропетровський окружний адміністративний суд рішенням від 31.05.2019, яке залишено без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від15.10.2019, позовні вимоги задовольнив: визнав протиправними та скасував рішення Київської міської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів від28.02.2019 №UA100000/2019/000056/2, від 01.03.2019 № UA100000/2019/000057/2, від04.03.2019 №UA100000/2019/000058/2; визнав протиправними та скасував картки відмови в прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів від 28.02.2019 №UA100030/2019/00165, від 01.03.2019 №UA100030/2019/00166, від 04.03.2019 №UA100030/2019/00169.Київська міська митниця ДФС подала до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.05.2019 та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019.При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою суд виходить з такого.
Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.Аналіз наведеного законодавства дозволяє дійти висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Відповідно до пункту 2 частини 2 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України у справах розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до пункту 2 частини 2 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи), суд може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо правильне застосування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.Суд першої інстанції ухвалою від 04.04.2019 призначив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Суди попередніх інстанцій, задовольняючи позовні вимоги, виходили з того, що позивач надав усі наявні та достатні документи, передбачені
Митним кодексом України, необхідні для визначення митної вартості, та які містять повну інформацію про митну вартість та її складові. Натомість контролюючий орган не навів переконливих аргументів, що надані декларантом документи в своїй сукупності не підтверджують числові значення складових митної вартості товарів чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена за ці товари та не дають можливість здійснити митне оформлене товару за визначеним декларантом основним методом - за ціною договору, тобто не обґрунтував висновки належними та беззаперечними доказами для виникнення правових підстав по застосуванню як 2-г-1 резервного методу, так і 2-б другорядного методу (за ціною договору щодо подібних товарів).Випадки, які б виключали можливість застосування положень пункту 2 частини 2 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України, не вбачається.У касаційні скарзі таких застережень не міститься.За таких обставин суд касаційної інстанції вважає касаційну скаргу на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019, ухвалену за результатами апеляційного перегляду рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.05.2019, необґрунтованою.Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного оскарження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Враховуючи зазначене, у відкритті касаційного провадження належить відмовити.Керуючись пунктом 5 частиною 1 , пунктом 2 частини 2 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,УХВАЛИВ:Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Київської міської митниці ДФС на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.05.2019 та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019.Копія ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями і оскарженню не підлягає.........................................Л. І. БившеваВ. П. ЮрченкоТ. М. Шипуліна,Судді Верховного Суду