Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 24.01.2018 року у справі №826/18768/15 Ухвала КАС ВП від 24.01.2018 року у справі №826/18...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 24.01.2018 року у справі №826/18768/15

ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

24.01.2018 Київ К/9901/5737/18 826/18768/15

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

Бившевої Л.І., Шипуліної Т.М., Хохуляка В.В. розглянув матеріали заяви Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.07.2017 у справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Бахмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області, Варвинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області та Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Прилуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області 20.12.2017 (згідно з відбитком календарного штемпелю поштового відправлення) подала до Верховного Суду України заяву про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.07.2017 з підстав, передбачених у пункті 1 частини 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15.12.2017).

Положення пункту 1 частини 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15.12.2017) передбачали подання заяви про перегляд судових рішень в адміністративних справах з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Відповідно до статті 210 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15.12.2017) судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Вищий адміністративний суд України; згідно зі статтею 323 Цивільного процесуального кодексу України (у редакції, чинній до 15.12.2017) касаційною інстанцією у цивільних справах є Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ; відповідно до статті 108 Господарського процесуального кодексу України (у редакції, чинній до 15.12.2017) судом касаційної інстанції є Вищий господарський суд України.

Згідно з пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII, який набрав чинності з
30.09.2016, з дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку.

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII, який набрав чинності з
30.09.2016, постановою Пленуму Верховного Суду від 30.11.2017 № 2 "Про визначення дня початку роботи Верховного Суду" днем початку роботи Верховного Суду визначено 15.12.2017.

Постанова Пленуму Верховного Суду оприлюднена в газеті "Голос України" від
01.12.2017 № 225.

Отже, з 15.12.2017 - дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному Законом, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припинили свою діяльність.

Верховний Суд України 27.12.2017 надіслав заяву Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.07.2017 до Верховного Суду.

Перевіряючи те, чи підлягає розгляду зазначена заява Верховним Судом, цей суд виходить з такого.

Згідно із Законом України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який згідно з пунктом 1 розділу 6 "Прикінцеві положення" Законом України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який згідно з пунктом 1 розділу 6 "Прикінцеві положення" набрав чинності з 15.12.2017, Кодекс адміністративного судочинства викладено в новій редакції.

Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України у редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності з 15.12.2017, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.

Таким чином, підпунктом 1 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України у редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності з 15.12.2017, передбачено повноваження Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду з розгляду заяв про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, тобто до 15.12.2017.

Водночас Кодекс адміністративного судочинства в редакції Закону України від
03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності з 15.12.2017, не передбачає після
15.12.2017 права на подання заяв у порядку, визначеному главою 3 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15.12.2017), та повноважень Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду з перегляду судових рішень в адміністративних справах з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції (Вищим адміністративним судом України, Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищим господарським судом України, діяльність яких припинена з
15.12.2017) одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, за заявами, поданими після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Закон України від 03.10.2017 № 2147-V, згідно з яким Кодекс адміністративного судочинства викладено в новій редакції та який набрав чинності з 15.12.2017, опубліковано в Голосі України, 2017,11, від 28.11.2017 № 221-222.

Таким чином, станом на 15.12.2017 Прилуцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області з офіційно оприлюднених відомостей було відомо про те, що, починаючи з 15.12.2017 діє нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, яка не передбачає права на звернення із заявою про перегляд судових рішень з підстав, передбачених у пункті 1 частини 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15.12.2017).

Враховуючи наведене, Верховний Суд дійшов висновку про відмову у прийнятті заяви про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.07.2017 з підстав, передбачених у пункті 1 частини 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15.12.2017), поданої до Верховного Суду України після того, як цей суд припинив свою діяльність, а Кодекс адміністративного судочинства України діяв у новій редакції, що не передбачає подання такої заяви.

Керуючись статтями 1,248, підпунктом 1 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 1 розділу 6 Прикінцевих положень Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті заяви Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.07.2017 і повернути її заявникові разом з доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Судді Л.І. Бившева

В.В. Хохуляк

Т.М. Шипуліна
logo