Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 21.12.2018 року у справі №803/759/18 Ухвала КАС ВП від 21.12.2018 року у справі №803/75...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 21.12.2018 року у справі №803/759/18



УХВАЛА

20 грудня 2018 року

Київ

справа №803/759/18

адміністративне провадження №К/9901/67689/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Гончарової І.А.,

суддів: Олендера І.Я., Ханової Р.Ф.,

перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.11.2018 у справі № 803/759/18 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Волинській області ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

УСТАНОВИЛ:

11.12.2018 на адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.11.2018.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернувся до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішення та вимоги.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.11.2018 - позов задоволено повністю.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що у період з 22.02.2018 по 02.03.2018 Головним управлінням ДФС у Волинській області, відповідно до наказу від
20.02.2018 №800, направлення від 23.02.2018 № 840, проведено документальну позапланову виїзну перевірку діяльності фізичної особи-підприємця з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

На підставі акту перевірки Головним управлінням ДФС у Волинській області прийнято податкові повідомлення-рішення від 28.03.2018: №0229911306, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 13100,95 грн., з яких: 7871,97 грн. - за податковим зобов'язанням, 5228,90 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями; № 0229961306, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на доходи фізичних осіб; № 0229751306, яким збільшено суму грошового зобов'язання з військового збору у розмірі 1021,61 грн., з яких: 615,92 грн. - за податковим зобов'язанням, 405,69 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями

Також, винесено рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 28.03.2018 № 0229691306, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4228,80 грн., та вимогу про сплату боргу (недоїмки) від
28.03.2018 №Ф-0229701306 зі сплати єдиного внеску в розмірі 8739,19 грн.

Вирішуючи справу суди дійшли висновку про відсутність порушень в частині неутримання та неперерахування податку з доходів фізичних осіб за 2016-2017 роки.

Разом з тим, рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 28.03.2018 №0229691306, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4 228,80 грн., та вимога про сплату боргу (недоїмки) від
28.03.2018 №Ф-0229701306 зі сплати єдиного внеску в розмірі 8 739,19 грн. є протиправними.

Головне управління ДФС у Волинській області не погодившись з судовими рішеннями, звернулася до суду з касаційною скаргою на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.11.2018 у справі № 803/759/18, в якій просить скасувати оскаржувані судові рішення та прийняти нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити повністю.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

Відповідно до частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідн з пунком 2 частиною 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до частиною 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пунктом 24 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762
гривень
(стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від
07.12.2017 № 2246-VIII).

Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 176200 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України).

З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №803/759/18 є вмога про скасування податкових повідомлень-рішень, рішення та вимоги від 28.03.2018: № 0229911306, № 0229961306; № 0229751306, № 0229691306 № Ф-0229701306 на загальну суму 27600,55
грн.


Отже рішення Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.11.2018 у справі № 803/759/18 - не підлягають касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.

Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.11.2018 у справі № 803/759/18.

Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І. А. Гончарова

Судді І. Я. Олендер

Р. Ф. Ханова
logo