Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №826/15002/16 Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №826/15...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №826/15002/16
Ухвала КАС ВП від 18.12.2019 року у справі №826/15002/16



УХВАЛА

16 грудня 2019 року

Київ

справа №826/15002/16

адміністративне провадження №К/9901/34248/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Блажівської Н. Є.,

суддів: Гімона М. М., Усенко Є. А.,

перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 30 червня 2016 року №5167-13.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 червня 2018 року позов задоволено.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду першої інстанції, Державною податковою інспекцією у Святошинському районі Головного управління ДФС у м.

Києві подано апеляційну скаргу, яку ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31 січня 2019 року повернуто особі, яка її подала.

В листопаді 2019 року Державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві звернулась з апеляційною скаргою на рішення Окружного адміністративного суду міста від 14 червня 2018 року.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2019 року, відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м.

Києві.

Відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, суд виходив із того, що апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складання повного тексту.

9 грудня 2019 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у м. Києві на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2019 року.

Обґрунтовуючи вимоги касаційної скарги, відповідач посилається на те, що суд апеляційної інстанції допустив порушення норм процесуального права і, як наслідок, дійшов помилкового висновку про наявність підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження у справі.

При цьому скаржник зазначає, що строк на апеляційне оскарження пропущено, оскільки підрозділи правової роботи Головного управління ДФС у м. Києві у зв'язку з скороченням штатної чисельності підрозділів правової роботи районного рівня, приймає на супроводження судових справ сторонами, по яким виступають районні ДПІ, тому обсяги судових проваджень мають значні об'єми та надходження деяких матеріалів відбувається з значними запізненням від районних ДПІ до Головного управління ДФС у м. Києві.

Перевіряючи доводи касаційної скарги, суд виходить з такого.

Постановляючи ухвалу про відмову у відкритті апеляційного провадження, суд апеляційної інстанції виходив з приписів частини 2 статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків подання апеляційної скарги суб'єктом владних повноважень у справі, про розгляд якої він не був повідомлений або до участі в якій не був залучений, якщо суд ухвалив рішення про його права та (або) обов'язки.

Таким чином, доводи щодо наявності поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження не мають правового значення.

Суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що апеляційним судом прийнято правильне рішення про відмову у відкритті апеляційного провадження за скаргою відповідача, оскільки, оскаржуване рішення суду першої інстанції прийнято в порядку письмового провадження 14 червня 2018 року, тому звертаючись з апеляційною скаргою в листопаді 2019 року скаржником пропущено граничний строк на апеляційне оскарження судового рішення.

Слід зазначити, що право на апеляційний та у визначених законом випадках касаційний перегляд судових рішень кореспондується з обов'язком дотримуватися процесуального законодавства щодо порядку, строків і умов реалізації цього права. Такі процесуальні обов'язки для всіх учасників судового процесу є однаковими, що забезпечує принцип рівності сторін.

Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 15 травня 2008 року "Надточій проти України" принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду - передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище у порівнянні з опонентом.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо суд у порядку, передбаченому частинами другою, третьою цієї статті, дійшов висновку, що касаційна скарга є необґрунтованою.

За змістом пункту 2 частини 2 статті 333 КАС України у справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до пункту 2 частини 2 статті 333 КАС України розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи), суд може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо правильне застосовування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.

Таким чином, подана Головним управлінням ДФС у м. Києві касаційна скарга є необґрунтованою. Правильне застосовування апеляційним судом норм процесуального права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо їх застосування чи тлумачення, що, в свою чергу, у розумінні пункту 5 частини 1 та частини 2 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження у справі.

Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у м. Києві на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення.

Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя доповідач Н. Є. Блажівська

Судді М. Б. Гімон

Є. А. Усенко
logo