Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 09.07.2020 року у справі №947/14345/20 Ухвала КАС ВП від 09.07.2020 року у справі №947/14...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 09.07.2020 року у справі №947/14345/20



УХВАЛА

09 липня 2020 року

м. Київ

справа № 947/14345/20

адміністративне провадження № К/9901/16214/20

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Мельник-Томенко Ж. М.,

перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 ухвалу Київського районного суду міста Одеси від 01 червня 2020 року та ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2020 року

у справі №947/14345/20 за позовом ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в Одеській області Сенюка Івана Вікторовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,

УСТАНОВИЛ:

03 липня 2020 року до Верховного Суду через підсистему "Електронний суд" надіслано касаційну скаргу ОСОБА_1 ухвалу Київського районного суду міста Одеси від 01 червня 2020 року та ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2020 року.

Згідно з частиною 1 статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (само представництво) та (або) через представника.

За приписами пункту 1 частини 1 статті 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою (частина 2 статті 59 КАС України).

Частиною 8 статті 59 КАС України встановлено, що у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Отже, учасник у справі має право на звернення до суду касаційної інстанції через представника лише на підставі документу, що посвідчує його повноваження у визначеному законом порядку, який необхідно додати до матеріалів касаційної скарги.

Касаційну скаргу від імені ОСОБА_1 подано ОСОБА_2, який на підтвердження своїх повноважень у підсистемі "Електронний суд" також самостійно сформував текст довіреності на представництво інтересів позивача у зазначеній справі, що не відповідає вимогам частини 2 статті 59 КАС України.

Пунктом 1 частини 5 статті 332 КАС України встановлено, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем, якщо касаційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Враховуючи вимоги пункту 1 частини 5 статті 332 КАС України, касаційна скарга підлягає поверненню, оскільки подано особою, яка не підтвердила свої повноваження подати касаційну скаргу від імені ОСОБА_1

За наведених обставин касаційну скаргу необхідно повернути особі, яка її подала, оскільки її підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.

Керуючись статтею 248, пунктом 1 частини 5 статті 332 КАС України Суд, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 ухвалу Київського районного суду міста Одеси від 01 червня 2020 року та ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2020 року у справі №947/14345/20 за позовом ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в Одеській області Сенюка Івана Вікторовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - повернути особі, яка її подала.

Роз'яснити, що повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає..............

Ж. М. Мельник-Томенко Суддя Верховного Суду
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати