0
0
33
Постачання дронів на оптоволокні для російської армії на певний час зменшиться через атаку українських безпілотників по заводу в місті Саранськ, що у республіці Мордовія РФ. Про це ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман сказав в інтерв’ю Українському радіо.
За його словами, завод, по якому влучили українські дрони, повʼязаний із військово-промисловим комплексом РФ: він виготовляє оптоволокно для російських дронів.
"Дрони на оптоволокні не вразливі для РЕБ. Це був єдиний в Росії завод, який виробляє оптоволокно. Відстань до нього (від кордону України, - ред.) трохи менша 700 км. І з того, що казали керівники Мордовії, було зафіксовано 4-6 дронів. Звісно, з їхніх слів, вони були нібито знешкоджені, але в результаті щось невідоме влучило, і завод повністю не зупинив свої виробничі можливості, але вони суттєво пошкоджені", - розповів експерт.
Гетьман стверджує, що цей завод виробляє "мільйони кілометрів за рік оптоволокна", яке дуже активно використовується на лінії фронту.
"Якісь запаси в росіян на складах ще залишилися, але постачання на певний час призупиниться. Тож зменшиться постачання дронів на оптоволокні", - зазначив ветеран.
Він додав, що знайти спосіб протидії дрону на оптоволокні важко, адже його не заглушиш електромагнітними хвилями. Тут хіба що трохи допоможуть сітки.
"Коли дрон на кабелі, то як його можна ззовні заглушити? Ніяк, тут не можна нічого вигадати. Тож як боротися - це вже військова справа. Сітки, звісно, допомагають, бо вони не можуть через них пролетіти. Ще під час Другої світової війни були дирижаблі з сітками, і це працювало, бо літаки в них врізалися і не могли пролітати", - наголосив Гетьман.
Дрони на оптоволокні: останні новиниЯк повідомляв раніше УНІАН, очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов розкрив справжню суть дронів на оптоволокні. За його словами, подібні рішення застосовуються вже багато десятиліть. "ПТУРи всі радянські – протитанковоні керовані ракети – вони всі працювали на дроті. Суть та сама. Це рішення 70-х років. Зараз просто змінили дріт на оптоволокно, по суті той самий дріт, і під’єднали не до протитанкової ракети, а до дрона", - розповів він.
Як заявив напередодні головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, на фронті вже працюють українські дрони на оптоволокні дальністю 20 км. Він наголосив, що що безпілотники демонструють ефективність на фронті. Лише у березні БПЛА різних типів уразили та знищили понад 77 тисяч російських цілей. Це на 10% більше, ніж у лютому.
Водночас військові кажуть, що у дронів на оптоволокні є серйозний недолік – це саме неможливість заглушити його за допомогою систем РЕБ. За словами заступника командира аеромобільного батальйону 79 окремої десантно-штурмової бригади Богдана Януша, якщо оптоволоконний дріт переламується під час атаки на ціль, дистанційну детонацію БПЛА провести вже не вийде.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
366
Коментарі:
0
Переглядів:
157
Коментарі:
0
Переглядів:
915
Коментарі:
0
Переглядів:
1481
Коментарі:
0
Переглядів:
540
Коментарі:
0
Переглядів:
444
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.