0
0
573
Про це зазначив Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду.
Фізична особа – підприємець звернулася до суду з позовом до сільської ради про визнання незаконним і скасування її рішень щодо відведення спірної земельної ділянки третім особам та відмови в її відведенні позивачеві. Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що йому на праві власності належить розташований на цій земельній ділянці фруктовий сад, придбаний ним за відповідним договором купівлі-продажу.
Суд першої інстанції позов задовольнив, посилаючись на принципи єдності земельної ділянки та багаторічних насаджень, які на ній розміщені.
Апеляційний суд, скасовуючи зазначене рішення та відмовляючи в позові, виснував, що до укладеного позивачем договору купівлі-продажу багаторічних насаджень підлягають застосуванню норми матеріального права, які регламентують порядок відчуження земельних ділянок, а тому цей договір є нікчемним через недодержання сторонами вимоги закону щодо його нотаріального посвідчення.
Аналізуйте судовий акт: Право власності на земельну ділянку поширюється й на розташовані на ній багаторічні насадження, вони не можуть розглядатися, як окремий об’єкт права власності без цієї земельної ділянки (справа № 6-14цс15, 25.02.15)
КГС ВС змінив мотиви ухвалення постанови суду апеляційної інстанції, а в решті залишив її без змін, виходячи з того, що багаторічні насадження − це різновид сільськогосподарських угідь, які належать до земель сільськогосподарського призначення.
За змістом ч. 3 ст. 373 ЦК України, ч. 2 ст. 79 ЗК України право власності на земельну ділянку поширюється, зокрема, на поверхневий (ґрунтовий) шар у межах цієї ділянки та багаторічні насадження, які на ній знаходяться.
Тому багаторічні насадження не можуть розглядатися як окремий об’єкт права власності без земельної ділянки, на якій вони розташовані, оскільки є складовою частиною цієї земельної ділянки.
Це в свою чергу свідчить про нікчемність усіх договорів купівлі-продажу, укладених щодо відповідного фруктового саду як окремого об’єкта.
Аналізуйте судовий акт: Право власності на земельну ділянку поширюється на поверхневий (ґрунтовий) шар у межах цієї ділянки, зокрема, на водні об`єкти, ліси, багаторічні насадження, які на ній знаходяться (ВС/КЦС, справа № 720/128/16-ц,22.05.19)
Отже, з огляду на нікчемність укладеного ФОП договору купівлі-продажу з наведених мотивів і як наслідок – недоведеність порушених прав позивача КГС ВС констатував, що висновок суду апеляційної інстанції про відмову в позові є правильним і не спростовується доводами касаційної скарги.
Постанова КГС ВС від 29 січня 2025 року у справі № 904/8306/21 – https://reyestr.court.gov.ua/Review/125264764.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
550
Коментарі:
1
Переглядів:
536
Коментарі:
0
Переглядів:
348
Коментарі:
0
Переглядів:
540
Коментарі:
1
Переглядів:
369
Коментарі:
0
Переглядів:
734
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.