Головна Блог ... Новини У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом як належний доказ У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом ...

У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом як належний доказ

Відключити рекламу
У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом як належний доказ - tn1_0_04928200_1527686480_5b0ea5500c109.jpg

5 канал вирішив дослідити, чому іноді затримані за керування автівкою у нетверезому стані можуть повернути собі і посвідчення, і не сплачувати законний штраф.

«Від 10 до 40 тисяч гривень: такі штрафи загрожують водіям, які сідають за кермо напідпитку, – йдеться в сюжеті 5 каналу. – Утім, попри ризик втратити і гроші, і водійське посвідчення порушники уникають покарання. Адже половина усіх алкотестерів, так званих драгерів, мають прострочені сертифікати. Тож за певної адвокатської підтримки водії, яких затримали за керування автівкою у нетверезому стані можуть повернути собі і посвідчення, і не сплачувати законний штраф».

Коментуючи судову практику із вказаної категорії справ, у Оболонському районному суді міста Києва, зокрема відзначили, що згідно Конституції України та рішень Європейського суду з прав людини винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумними сумнівами. Усі сумніви тлумачаться на користь правопорушника. Таким чином, суд зобов’язаний дослідити усі докази з точки зору їх допустимості і достовірності.

Вспомните новость: Полиция: алкотестеры «Драгер» используются законно

Ситуацію коментує речник Оболонського районного суду міста Києва Інна Свинаренко (пряма мова):

-Розглядаючи справи за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, суд застосовує як положення чинного законодавства, так і високі європейські стандарти здійснення правосуддя.

Згідно Конституції України та рішень Європейського суду з прав людини винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумними сумнівами. Усі сумніви тлумачаться на користь правопорушника. Таким чином, суд зобов’язаний дослідити усі докази з точки зору їх допустимості і достовірності.

Звичайно, це стосується і роздруківки результатів перевірки на стан сп’яніння а допомогою технічного приладу «Драгер». Вказаний прилад згідно чинного законодавства підлягає повірці 1 раз на рік. Також кожні 6 місяців його необхідно калібрувати (проводити технічне обстеження). Якщо ці умови були дотримані працівниками поліції, то суд у конкретному випадку бере результати огляду як належний доказ. Якщо ж ці умови дотримані не були – можуть виникнути обставини, за яких суд визнає результати огляду за допомогою невідкаліброваного і неповіреного приладу як недопустимий доказ.

Разом з цим, необхідно звернути увагу, що ми не можемо коментувати усі справи з таким оглядом, оскільки кожна справа розглядається судом з урахуванням усіх доказів як окремо кожного, так і у їх сукупності.

Фото: drager.com.ua

  • 2313

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 2313

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Когда-то! В муромскою старину был только один "драгег" - нос инспектора ДПС. И никогда не давал сбоев! ...утро. Останаливает водителя, принюхивается. Пил? Не, да Вы что...ни-ни! Не пил значит, да...А чего ж чесночком тянет?

    01.06.2018 01:21

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст