Головна Блог ... Новини У касаційних судах при Верховному Суді працюватиме 120 суддів У касаційних судах при Верховному Суді працюватиме...

У касаційних судах при Верховному Суді працюватиме 120 суддів

Відключити рекламу
У касаційних судах при Верховному Суді працюватиме 120 суддів - tn1_0_19057000_1477661487_5813532f2e916.jpg

Вища рада юстиції під час засідання 27 жовтня 2016 року розглянула звернення в.о. Голови Державної судової адміністрації України Булки О.А. із проханням погодити кількість суддів касаційних судів у складі новоутвореного Верховного Суду.

Як повідомив Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, 27 жовтня 2016 року до Вищої ради юстиції надійшло звернення в.о.Голови Державної судової адміністрації України Булки О.А. із проханням погодити кількість суддів касаційних судів у складі новоутвореного Верховного Суду, а саме: Касаційного адміністративного суду, Касаційного господарського суду, Касаційного кримінального суду, Касаційного цивільного суду.

Голова ВРЮ наголосив, що кількість суддів касаційних судів Верховного Суду визначена Державною судовою адміністрацією України з урахуванням прогнозованого судового навантаження і обсягу видатків, передбачених у проекті Державного бюджету України на 2017 рік на утримання Верховного Суду та оплату праці суддів цього суду.

Згадайте новину: Рада востаннє скористалася правом звільняти суддів

Згідно із частиною шостою статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) кількість суддів у суді визначає Державна судова адміністрація України за погодженням з Вищою радою правосуддя з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, визначених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.

У підпункті 1 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України закріплено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» до утворення Вищої ради правосуддя її повноваження здійснює Вища рада юстиції.

Частинами першою та другою статті 37 Закону встановлено, що до складу Верховного Суду входять судді у кількості не більше двохсот, у складі Верховного Суду діють Велика Палата Верховного Суду, Касаційний адміністративний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд, Касаційний цивільний суд.

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону кількість посад у кожному з касаційних судів визначається з урахуванням вимог цього Закону щодо палат, які обов’язково створюються у касаційному суді, порядку формування Великої Палати Верховного Суду та з урахуванням інших визначених законом вимог.

Згадайте новину: Про розумні строки розгляду адмінсправ можна забути через рішення ВРУ щодо звільнення суддів ВАСУ

Крім того, частинами п’ятою та шостою статті 37 Закону встановлено, що у Касаційному адміністративному суді обов’язково створюються окремі палати для розгляду справ щодо:

1) податків, зборів та інших обов’язкових платежів;

2) захисту соціальних прав;

3) виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян;

у Касаційному господарському суді обов’язково створюються окремі палати для розгляду справ щодо (про):

1) банкрутство;

2) захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством;

3) корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів.

Інші палати у касаційних судах створюються за рішенням зборів суддів касаційного суду.

Визначення колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду.

Вспомните новость: Помощники получат реальный шанс стать судьями: хорошо ли это?

Згідно із частиною четвертою статті 45 Закону кожен касаційний суд у складі Верховного Суду обирає по п’ять суддів до Великої Палати Верховного Суду. До складу Великої Палати Верховного Суду також входить Голова Верховного Суду за посадою. Частиною шостою цієї статті встановлено, що суддя Верховного Суду, обраний до Великої Палати, а також Голова Верховного Суду не здійснюють правосуддя у відповідному касаційному суді. Тобто в кожному касаційному суді має бути по п’ять суддів (понад визначену кількість суддів), яких буде обрано до Великої Палати, та по одному судді, який може бути обраний Головою Верховного Суду.

Враховуючи наведене, керуючись підпунктом 1 пункту 161 Розділу ХV Конституції України, частиною шостою статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтею 27 Закону України «Про Вищу раду юстиції», Вища рада юстиції вирішила погодити визначену Державною судовою адміністрацією України кількість суддів касаційних судів у складі новоутвореного Верховного Суду:

1) Касаційний адміністративний суд – 30;

2) Касаційний господарський суд – 30;

3) Касаційний кримінальний суді – 30;

4) Касаційний цивільний суд – 30.

Таким чином, Вища рада юстиції з урахуванням звернення Державної судової адміністрації України погодила загальну кількість суддів Верховного Суду – 120 суддів.

Джерело: ВРЮ

Читайте статтю: Виправлення судових помилок: як це відбувається в Україні?

  • 2150

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2150

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати