Головна Блог ... Аналітична стаття Інтерв'ю Тюремна реформа: Пенітенціарна служба втратила незалежність - Діденко Тюремна реформа: Пенітенціарна служба втратила нез...

Тюремна реформа: Пенітенціарна служба втратила незалежність - Діденко

Відключити рекламу
 - tn1_0_04999100_1463654669_573d990d0c38c.jpg

Уряд прийняв рішення ліквідувати Державну пенітенціарну службу, при цьому відповідний підрозділ створять при Мін'юсті, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Кабмін ліквідував Пенітенціарну службу. Це зробили в рамках реформи відомства, про яку в кінці минулого року заявляв міністр юстиції Павло Петренко. За словами міністра, 2016 рік стане роком початку реформи Пенітенціарної служби. Зокрема, за його словами, необхідно законсервувати або ліквідувати ряд тюрем, утримувати які економічно недоцільно.

Як ви оцінюєте таку ініціативу уряду?

- На мій погляд, це розумно, оскільки Пенітенціарна служба залишилася абсолютно радянською, каральною. Фактично, вона не виконує свої функції, які повинна виконувати в державі така система.

Які функції вона повинна виконувати?

- Функція пенітенціарної системи - повертати в суспільство нормальних людей, які переступили закон. Якщо людина скоїла проступок, який карається в кримінальному порядку, це не говорить про те, що її потрібно знищити, або вона повинна працювати по 18 годин на добу і отримувати за це 100 гривень на місяць. Потрібно міняти філософію ставлення держави і суспільства до цих питань.

Вспомните новость: Какой доход позволит судьям жить без взяток?

Кабмін ліквідував Пенітенціарну службу. Що це означає? Замість неї створять створять нову?

- Я, власне кажучи, є заступником голови громадської ради при центральному управлінні Державної пенітенціарної служби. Думаю, буде ліквідований центральний апарат служби, а в Мін'юсті створять підрозділ, який буде займатися саме цими питаннями. Найголовніше, щоб цей підрозділ не став новою корумпованою надбудовою, якої є сьогоднішня Пенітенціарна служба.

Глава Мін'юсту заявив, що в системі Пенітенціарної служби 100 підприємств, і всі вони збиткові. Чи справді це так? І що це за підприємства?

- На мій погляд, підприємства на територіях виправних установ не повинні приносити прибуток. Вони мають бути використані як ресурс для того, щоб людину залучити до праці і сприяти її ресоціалізації, тобто соціальній адаптації. Але не повинно бути так, щоб на виробництво примусово зганяли людей і заробляли на цьому гроші. Це ненормально. І зараз ми бачимо абсолютно правильну позицію уряду. По-перше, необхідно провести скорочення кадрів, тому що ці роздуті апарати нікому не потрібні. По-друге, необхідні концептуальні зміни щодо праці. Я вважаю, що трудові відносини повинні оформлятися на загальних підставах, не дивлячись на те, що людина знаходиться в місцях позбавлення волі. Вона повинна мати такі ж соціальні гарантії, як будь-який громадянин України, який працює і отримує за це гроші.

Чому в'язниці напівпорожні? Це говорить про неефективне управління?

- Ні. Зараз зменшилася кількість осіб, які перебувають під вартою, завдяки тому, що вступив в дію новий КПК, і цілий ряд осіб вже не карають в кримінальному порядку. Крім того, завдяки так званому «закону Савченко» багато людей було звільнено. Тобто, кількість осіб, які перебувають під вартою, зараз зменшилася.

Хто буде виконувати функції Пенітенціарної служби після її ліквідації?

- Зараз іде ліквідація центрального апарату. Сама Пенітенціарна служба працює, і вона підпорядковується Мін'юсту. Тільки зараз в Мін'юсті починають вникати в цю сферу, тому що Пенітенціарна служба була завжди незалежною, це був своєрідний острівець, який працював самостійно. Хоча останнім часом йшлося про те, щоб перепідпорядкувати цю службу Мін'юсту, однак на практиці цього не відбувалося. І ось зараз починають робити перші реальні кроки для зміни цієї структури. Сподіваюся, що це будуть реформаторські кроки, що вони приведуть до конструктивного діалогу з громадськістю, і будуть позитивні зміни цієї структури в цілому. Я вважаю, що все йде своєю чергою.

Вспомните новость: Фирташ неудачно пытался дать взятку немецкой полиции, чем увеличил шансы попасть в руки властей США

Тобто, зараз ліквідували тільки центральний апарат?

- Так, центральний апарат, а структура як працювала, так і працює. Змінюється центральний апарат, це буде абсолютно нове відомство при Мін'юсті.

До речі, юрист-міжнародник Олександр Мережко заявив в ефірі 106 FM, що найважливішим індикатором судової реформи стане той факт, коли українські олігархи будуть вирішувати свої проблеми не в зарубіжних, а в українських судах.

Джерело: Голос столиці

  • 2120

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2120

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст