Головна Блог ... Консультації від юристів Цифровий спадок, або що буде з акаунтом після смерті його власника Цифровий спадок, або що буде з акаунтом після смер...

Цифровий спадок, або що буде з акаунтом після смерті його власника

Відключити рекламу
 - tn1_859bfd1da4ce4ea9b6e14eca0387996c_60a3c0a110d5b.png

Ми живемо в такий період, коли більшу частину свого часу проводимо в соціальних мережах: по роботі, з метою спілкування з людьми, ділимося фото і враженнями, лайкаємо і робимо репости. Таким чином, наша сторінка в соцмережі є, свого роду, щоденником спогадів. А що ж відбувається, якщо користувач цієї сторінки помер? У цьому матеріалі спробуємо в цьому розібратися.

Зміст:

Керування сторінкою після смерті її власника

Розпорядження сторінкою або ж її видалення можливе у більшості соціальних мережах. Розглянемо на прикладі Facebook і Instagram.

Facebook потурбувався про те, щоб акаунти померлих людей або недієздатних, за бажанням їхніх близьких, були видалені після їхньої смерті.

Є кілька способів управління аккаунтом померлої людини.

  • Встановити пам'ятний статус для акаунту
  • Видалення облікового запису - його власник помер
  • Видалення облікового запису - його власник недієздатний

Для подачі заявки, необхідно звернутися в довідковий центр Facebook, де детально все описано. Родичі або близькі друзі померлого можуть подати заявку на видалення сторінки, надавши для цього свідоцтва про смерть, некролог або меморіальну картку. Якщо ж з якихось причин родич не має цього документа, то потрібно надати доказ повноважень. У перелік цих документів входять:

  1. Доручення.
  2. Свідоцтво про народження.
  3. Заповіт і розпорядження на випадок смерті.
  4. Документ про спадкування.

акаунти померлих людей

Важливо! Інформація в документах, що надаються, повинна збігатися з даними, зазначеними в акаунті померлого. Мається на увазі ім'я і прізвище, адреса електронної пошти.

Після збору всіх необхідних документів та подачі заявки, сторінка померлої людини буде видалена.

Користуйтеся консультацією: Куди звертатися при інтернет-шахрайстві

Встановлення пам'ятного статусу для акаунту передбачає в собі те, що його власник за життя повинен вибрати для своєї сторінки «хранителя акаунту», який і буде розпорядником сторінки після смерті її власника.

Після встановлення пам'ятного статусу, сторінка не буде показуватися в рекламах, нагадуваннях про дні народження або в розділі «Ви можете їх знати».

Instagram

За статистикою 2020 року, щомісяця Instagram-ом користується 1 млрд людей. Яка частина облікових записів з цього числа вже немає власників, залишається таємницею. Сторінки померлих людей в Інстаграм також можна видалити або привласнити пам'ятний статус.

Пам'ятний статут для профілю в Instagram можна отримати тільки на обґрунтований запит. Заповнивши необхідну форму і прикріпивши посилання на некролог, новинну статтю або ж свідоцтво про смерть, профілем встановлюється пам'ятний статус. Також, під час подачі заявки Instagram зажадає дату смерті її власника, або ж орієнтовну, якщо не знаєте точну.

Що відбувається з акаунтом, коли людина помирає

Акаунти померлих людей в пам'ятному статусі мають свої особливості:

  • в акаунт у пам'ятному статусі не можна увійти;
  • поруч з ім'ям померлої людини з'являється напис «Світла пам'ять»;
  • публікації, якими поділилася померла людина, залишаються в Instagram і їх бачить обрана аудиторія;
  • акаунти в пам'ятному статусі не з'являються в певних місцях в Instagram, наприклад у розділі Цікаве.

У Facebook, у залежності від налаштувань конфіденційності акаунта з пам'ятним статусом, друзі померлої людини можуть ділитися спогадами в його хроніці.

Також в таких акаунтах ніхто не може змінити публікації або ж інформацію сторінки: фото, відео, коментарі, налаштування конфіденційності профілю, поточне фото профілю, список підписників і людей, на яких підписаний померлий.

Як повідомити про злом акаунту померлої людини

Описувані соціальні мережі не мають такої функції як запобігання злому аккаунта померлої людини. Тому слід дотримуватися загальної інструкції.

Для того щоб повідомити про злом, потрібно звернутися в довідковий центр Instagram заповнивши при цьому необхідну форму. Важливо пам'ятати, що вся інформація про відновлення аккаунта відправляється особисто його власнику, тому в нашій ситуації потрібно мати доступ до особистої електронної пошти померлої людини, яка вказувалася при реєстрації аккаунта. Якщо ж Ви не знаєте адресу електронної пошти людини, то відновити акаунт буде складніше.

У представленій формі необхідно також буде вибрати, що це за аккаунт: представляє компанію або бренд або містить особисті фотографії. Після відправки форми, Instagram протягом тижня відновить сторінку.

Користуйтеся консультацією: Як не стати жертвою шахраїв, замовляючи товари через Інтернет

У Facebook послідовність майже така ж. Спершу звертаємося в Довідковий центр.

Знову ж таки, повинен бути доступ до електронної пошти, яка вказувалася при реєстрації аккаунта. На неї прийде посилання, за яким можна змінити пароль. Якщо ж Ви не маєте доступу до пошти, то у вікні відновлення пароля натисніть кнопку «Більше немає доступу». Далі Вам буде надано два варіанти відновлення облікового запису: з питань безпеки або ж по надійним контактам. Перший доступний тільки для нових облікових записів, другий можна використовувати тільки, якщо під час реєстрації на Facebook вибиралися довірені контакти. У будь-якому випадку, потрібно застосувати обидва ці способи, оскільки точні відомості про те, яку систему безпеки вибрав померлий, ми не маємо.

Якщо Вам потрібна індивідуальна консультація, скористайтеся сервісом ресурсу Протокол "Тендер на юридичну послугу".

Автор консультації: Марія Дубенкова

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 5724

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5724

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати