Треба б краще так нікуди! ВС повернув довічне “демону” Горбатюку та скасував ухвалу суду апеляційної інстанції про 15 років позбавлення волі

04.10.2021    Переглядів:  5543
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Верховний суд скасував ухвалу апеляційного суду, якою тернополянину Андрію Горбатюку замінено довічне ув’язнення на 15 років позбавлення волі. Верховний суд вважає, що апеляційна інстанція не навела мотивів пом’якшення покарання.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 22 вересня.

Ухвалу Тернопільського апеляційного суду скасовано і призначено новий розгляд в апеляційній інстанції.

Це рішення прийнято за скаргами потерпілої сторони, яка доводила, що покарання не співмірне тяжкості злочину.

Згадайте новину: ДОКОЛЕ! Вже не довічне: апеляційний суд змінив вирок для тернопільського “демона” Горбатюка

11 листопада 2020 року Тернопільський міськрайонний суд визнав Андрія Горбатюка винуватим в умисному вбивстві з особливою жорстокістю тату-майстрині Тетяни Підвашецької,. Перша інстанція засудила його до довічного позбавлення волі. Однак у лютому 2021-го апеляційний суд пом’якшив покарання, обмеживши позбавлення волі строком у 15 років.

Апеляційний суд, змінюючи вирок суду в частині призначеного покарання, зазначив, що суд першої інстанції не навів переконливих мотивів застосування довічного позбавлення волі і не вказав, чому не вважає за можливе призначити позбавлення волі на певний строк, та не навів даних, що підсудний становить особливу небезпеку для суспільства.

Верховний Суд погоджується з доводами скарги представників потерпілої, що апеляційний суд сам своє рішення належним чином не мотивував, не навів достатніх мотивів, що покарання у виді 15 років позбавлення волі є необхідним і достатнім для виправлення засудженого та співмірним вчиненому злочину. Фактично апеляційним судом не враховано обставини скоєного злочину, дані про особу засудженого, те, що він провину не визнав, не сприяв розкриттю злочину.

Згадайте новину: ВС підтвердив вирок наймолодшій довічниці Сніжані Кругляковій, яка вбила свого опікуна та його колишню дружину

Тому 15 років позбавлення не відповідає тяжкості злочину та особі засудженого внаслідок м’якості.

Верховний суд також частково задовольнив скаргу захисту щодо визнання недопустимим доказом протоколу огляду куртки Горбатюка. Але водночас касаційний суду не піддає сумніву винуватість Горбатюка і вважає вирок в цій частині обґрунтованим.

У даній справі, як зазначає суд, дійсно відсутні прямі докази на підтвердження винуватості Горбаюка у вчиненні умисного вбивства. Однак скоєння злочину саме ним суди попередніх інстанцій встановили на підставі сукупності інших непрямих доказів, які з урахуванням обставин справи дозволили встановити винуватість «поза розумним сумнівом».

Доводи захисту, зокрема, стосувалися відсутності на знарядді злочину відбитків пальців засудженого, а в піднігтьовому вмісті — крові та епітеліальних тканин вбитої, а також виявленого сліду взуття, що не належить Горбатюку. Верховний Суд пояснив, що ці питання стосуються фактичних обставин і оцінки доказів, а тому не є предметом перевірки суду касаційної інстанції. Водночас цим висновки судів щодо доведеності вини Горбатюка ґрунтуються, у тому числі, на сукупності всіх доказів, є, на думку суддів Верховного суду, достатньо вмотивованими та обґрунтованими, а тому такі доводи захисників не можуть свідчити про недоведеність вини.

Згадайте новину: Коли ж припиниться цей "гуманізм"! Суд замість довічного дав 15 років Миколі Тарасову за вбивство 11-річної Даші Лук’яненко

Обґрунтовуючи висновок щодо винуватості Горбатюка суд першої інстанції послався на: показання потерпілих і свідків, які не були очевидцями події, але повідомили суду про стосунки між засудженим і вбитою. Крім того, один зі свідків розповів, що Горбатюк був у Підвашецької приблизно в той час, коли було скоєно злочин, інший свідок розповів про поведінку хлопця після вчинення злочину. Під час затримання у Горбатюка вилучено штани, футболку і кросівки, на яких знайдено кров і епітеліальні тканини особи жіночої генетичної статі. Не виключається походження цих біогологічних слідів від убитої.

27-річну Тетяну Підвашецьку знайшли вбитою у квартирі на вулиці Леся Курбаса у Тернополі 16 квітня 2019 року. На її тілі було 99 колото-ріжучих ран, 74 з яких на шиї. З підозрою в убивстві поліція затримала Андрія Горбатюка, який наступного після вбивства раптово поїхав до Львова начебто, щоб лікуватися від наркозалежності. Як з’ясувалося, того вечора Горбатюк приходив до дівчини і навіть спілкувався через вайбер з її колишнім чоловіком про пірсинг, який хотів зробити. Сам Горбатюк в суді не заперечив того, що був того вечора у Тетяни, але переконував, що пішов з квартири, коли дівчина ще була жива.

Горбатюк вирізняється незвичайною зовнішністю. Колишній чоловік Підвашецької зробив йому татуаж очей.

За залиті чорнилом очі, нарощені ікла, розрізаний язик, ельфійські вуха чоловіка прозвали “демоном”.

Згадайте новину: У Мін'юст взяли на роботу довічно засуджену за подвійне вбивство Катерину Щуку

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
5543
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0