2
1
1050
Суддя Верховного Суду України Олександр Волков виграв судову справу проти новоствореного Верховного Суду, відсудивши понад 14 мільйонів гривень заборгованості по заробітній платі за 2021-2023 роки.
Волков подав позов до Верховного Суду, у якому вимагав відшкодувати заборговану зарплату за 2021 і 2022 роки, здійснити перерахунок його суддівської винагороди за 2023 рік, а також виплатити належну вихідну допомогу та інші компенсації, пов’язані зі звільненням. Сума вимог, за інформацією з судового позову, перевищує 14 млн грн.
Читайте статтю: Справа "Олександр Волков проти України". Рішення Європейського суду із прав людини у справі № 21722/11 від 9 січня 2013р.
Зокрема, Волков просить стягнути з Верховного Суду заборгованість у розмірі 9 281 327 грн, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (2 353 494 грн), заборгованість із виплати зарплати з січня по березень 2023 року, а також компенсації за невикористану відпустку і вихідну допомогу, загалом на суму 1 147 410 грн.
Позивач зазначив, що його право на отримання належних виплат було порушено через відсутність перерахунків і виплат. Волков посилається на лист Міністерства фінансів, у якому підтверджено, що фінансування суддів Верховного Суду України здійснюється у межах бюджетних призначень, передбачених законом.
Також він нагадав, що рішення Конституційного Суду від 2020 року визнало незаконним перейменування Верховного Суду України у Верховний Суд без переведення суддів, що вплинуло на його можливість продовжувати роботу.
Верховний Суд подав касаційну скаргу на рішення про виплату Волкову компенсації, проте дата її розгляду ще не визначена.
Згадайте новину: ЄСПЛ присудив судді Волкову 1,4 мільйона компенсації від України
Волков підтвердив, що є позивачем у цій справі та наголосив, що не лише його, а й ще кількох суддів усунули від правосуддя, що, за його словами, суперечить європейським стандартам і вже було засуджено Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ).
Волков додав: "Судова реформа 2016 року позбавила багатьох досвідчених суддів можливості здійснювати правосуддя. Це не лише порушення наших прав, але й питання міжнародного іміджу України. На жаль, відповідальні за ці рішення досі не понесли жодної відповідальності".
Джерело: "Укрінформ" з посиланням на рішення Київського окружного адміністративного суду та Шостого апеляційного адміністративного суду
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
293
Коментарі:
0
Переглядів:
261
Коментарі:
0
Переглядів:
126
Коментарі:
0
Переглядів:
107
Коментарі:
0
Переглядів:
574
Коментарі:
0
Переглядів:
778
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Тепер нехай шукають свідками тих, хто реально постраждав від його правосуддя!