Головна Блог ... Новини Суддя ОАСК Аблов (Чудило) намагається піти у відставку із пожиттєвими виплатами 100 К на місяць Суддя ОАСК Аблов (Чудило) намагається піти у відст...

Суддя ОАСК Аблов (Чудило) намагається піти у відставку із пожиттєвими виплатами 100 К на місяць

Відключити рекламу
Суддя ОАСК Аблов (Чудило) намагається піти у відставку із пожиттєвими виплатами 100 К на місяць   - d640f760cde7aff7e5f33c76c89eb413.jpg

Ми, громадські організації, які займаються моніторингом та просуванням судової реформи, занепокоєні ситуацією, коли судді, щодо яких є вагомі причини для звільнення через порушення, мають можливість уникнути покарання та піти в почесну відставку.

27 квітня Вища рада правосуддя розгляне заяву про відставку заступника голови скандального Окружного адміністративного суду м. Києва – Євгенія Аблова. Розгляд цього питання – черговий тест для оновленої ВРП. Адже наразі на її розгляді знаходиться декілька скарг щодо дій судді Аблова. До того ж, Аблов перебуває на лаві підсудних у ВАКС, де його обвинувачують у корупційних злочинах.

Якщо члени ВРП задовольнять заяву про відставку, Євгеній Аблов уникне ганебного звільнення через порушення та фактично залишить посаду судді із почестями, значними виплатами від держави (близько 100 000 грн на місяць).

Такі дії ВРП фактично відкриють можливість для всіх суддів скандального ОАСКу та інших порушників уникнути ганебного звільнення, забезпечити собі пожиттєву пенсію коштом платників податків та ще й мати імунітет від правоохоронців, адже суддю у відставці також неможливо затримати без дозволу ВРП.

При цьому надалі скасування відставки та виплат для таких суддів можливе лише в разі їх притягнення до кримінальної відповідальності.

Серед скандальних суддів, які вже подали заяву про відставку та намагаються уникнути ганебного звільнення, – суддя Коломийського районного суду Володимир П’ятковський, обвинувачений в отриманні хабаря, суддя Київського ОАС Олександра Брагіна, справу щодо неподання декларації якої наразі розглядає Верховний Суд, та інші.

Таке активне подання заяв про відставку суддями, якщо яких наявні скарги, на нашу думку, пов’язане з тим, що до створення служби Дисциплінарних інспекторів Вища рада правосуддя не може розглядати дисциплінарні провадження та звільняти суддів за порушення.

Виходячи із зазначеного, ми закликаємо відповідальні органи сприяти вирішенню проблеми, зокрема:

Вищу раду правосуддя — зупинити розгляд питання відставки суддів до розгляду дисциплінарних скарг щодо них.

Верховну Раду України — надати Вищій раді правосуддя право тимчасово розглядати скарги щодо суддів до створення служби дисциплінарних інспекторів.

Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан”

Центр протидії корупції

Фундація DEJURE

  • 2958

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2958

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст