Головна Блог ... Новини Суд закрив справу про домашнє насильство й роз’яснив, чим різняться «насильство» та «конфлікт» Суд закрив справу про домашнє насильство й роз’ясн...

Суд закрив справу про домашнє насильство й роз’яснив, чим різняться «насильство» та «конфлікт»

Відключити рекламу
Суд закрив справу про домашнє насильство й роз’яснив, чим різняться «насильство» та «конфлікт»  - d010e2ee0c1a9ccd2286a23c033afb3b.png

Новоушицький районний суд Хмельницької області закрив провадження у справі про притягнення жителя села Новоушицької територіальної громади до адміністративної відповідальності за домашнє насильство – у його діях немає складу адміністративного правопорушення.

За матеріалами справи, 20 травня 2023 року у селі Новоушицької територіальної громади місцевий житель погрожував своїй дружині й ображав її нецензурними словами. Поліцейські склали щодо нього протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП – (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

Користуйтеся консультацією: Домашнє насильство: основне поняття та аналіз практики за ст.126-1 ККУ.

У судовому засіданні чоловік розповів, що в його сім’ї дійсно почастішали сварки на побутовому ґрунті.

Суд зауважив, що домашнє насильство важливо відрізняти від конфліктних стосунків:

- Людина, що чинить домашнє насильство, маючи значну перевагу у своїх можливостях, діє умисно, з наміром заподіяти шкоду потерпілому, порушивши його права й свободи.

- Тоді як ситуація, в якій кожна зі сторін намагається зайняти позицію, несумісну з інтересами іншої сторони, зіткнення протилежних інтересів і поглядів, напруження і крайнє загострення суперечностей, що може призвести до активних дій – це конфлікт.

Користуйтеся консультацією: Хто у домі господар? Що таке домашнє насильство

«Таким чином, самі по собі, зокрема, нецензурні висловлювання під час сварки, не формують собою домашнє насильство та утворюють склад адміністративного правопорушення лише у тому випадку, коли такі спрямовані на обмеження волевиявлення особи, якщо такі дії викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи», – констатував суд.

Відтак суддя зазначила, що лише факт конфліктної ситуації між подружжям не може свідчити про психологічне насильство в сім’ї у розумінні вимог статті 173-2 КУпАП та Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Користуйтеся консультацією: Чи дають щось профілактичні роботи з кривдником, який вчинив домашнє насильство

Постанова не набрала законної сили та може бути оскаржена до апеляційного суду.

Джерело: Хмельницький апеляційний суд

  • 2637

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 2637

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Яка маячня а він діяв не на шкоду, не умисно?

    29.06.2023 19:48

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст