Головна Блог ... Новини Як отримати дублікат виконавчого документа?

Як отримати дублікат виконавчого документа?

Відключити рекламу
Як отримати дублікат виконавчого документа?  - 7b6fbf5f02e9d7fb0ca783ebf5cf7789.jpeg

Так сталося, що ви втратили виданий судом оригінал виконавчого документа: загубили при переїзді, його розмалювали діти, він загубився при пересилці, чи сталися інші причини, що унеможливлюють пред'явити виконавчий документ до виконання.

Не засмучуйтесь! Ви можете отримати його дублікат.

Дублікат – це документ, що видається замість втраченого оригіналу, тотожний за змістом та має силу первісного документа.

Оригінал вважається втраченим, якщо його: загублено, вкрадено, знищено, істотно пошкоджено.

Згідно з підпунктом 17.4 пункту 1 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред’явлення виконавчого документа до виконання.

Користуйтеся консультацією: Пропуск терміну дії виконавчого документа і порядок отримання дубліката при його втраті, псуванні

Отже, для отримання дубліката виконавчого документа вам необхідно звернутися з заявою до суду, який видавав оригінал.

Зразок заяви Ви можете знайти на сайті суду в розділі Громадянам - Зразки позовних заяв та заяв про видачу судового наказу за посиланням https://bit.ly/3jHDm2l

Дублікат виконавчого документа видається замість втраченого оригіналу лише за наявності достатніх доказів того, що виконавчий документ дійсно втрачено. Відсутність доказів на підтвердження втрати оригіналу виконавчого листа є підставою для відмови в задоволенні заяви. Тобто, факт втрати виконавчого документа має бути підтверджений відповідними документами, які необхідно долучити до заяви.

Користуйтеся консультацією: Виконавчий лист, судовий наказ, що з ним робити стягувачу і боржнику

Наголошуємо, що із заявою про видачу дубліката виконавчого документа можна звернутися лише в межах строків пред’явлення його до виконання.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Тобто, якщо ж ви все-таки пропустили цей строк, то необхідно одночасно із заявою про видачу дубліката подавати заяву про поновлення строку для його пред’явлення.

Варто зазначити, що за подання заяви про видачу дубліката виконавчого документа вам необхідно сплатити судовий збір у розмірі 80,52 грн, та не забудьте приєднати квитанцію до заяви.

Готовий пакет документів необхідно подати до канцелярії суду (якщо це Зарічний районний суд м. Суми, то каб. 301) або направити online через електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" https://id.court.gov.ua/

Користуйтеся консультацією: Виконавчі листи на підприємстві: порядок оплати

Якщо у Вас залишились питання, то можете скористатися юридичною консультацією. Представник центру безоплатної правової допомоги перебуває в Зарічному районному суді м. Суми кожної п’ятниці з 13-00 год до 15-00 год на 2 поверсі в кабінеті архіву суду та надасть роз’яснення на Ваші питання, якщо Ви маєте право на отримання безоплатної допомоги.

Джерело: Зарічний районний суд м. Суми

  • 2471

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 2471

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Був господарський процес. Верховний Суд у своїх постановах від 27.01.2023 року у справі № 14/338, від 08.12.2022 року у справі № 910/6772/14, від 16.02.2022 року у справі № 10/246, від 15.07.2021 року у справі № 18/1147/11 неодноразово акцентував, що ГПК України не надає суду права відмовити у задоволенні заяви про видачу дубліката наказу з мотивів її необґрунтованості та не зобов’язує стягувача наводити причини втрати наказу. За умови встановлення факту невиконання судового рішення видача дубліката наказу не порушує прав боржника та не покладає на нього додаткових зобов’язань, оскільки дублікат наказу має повністю відтворювати втрачений наказ, у тому числі містити дату його видачі. Натомість відсутність наказу у стягувача унеможливлює виконання рішення суду та порушує його права.

    02.05.2023 09:38

    Правильно! Человек, предположим потерял документ, какие могут быть доказательства ОТСУТСТВИЯ?! Доказательства ПРИСУТСТВИЯ всегда есть, можно данный документ предъявить. А как доказать потерю?

    07.05.2023 13:44

    22 декабря прошлого года судья Остапчук в Печерском суде Киева приняла решение о возврате мне денег, незаконно взысканных Приват-банком через отмененный одесским судом припис нотариуса. Решение Одесского суда Приват-банк не обжаловал, т.к. понимал, что не выиграет дело, взыскание незаконное. Но! До сих пор я не могу получить решение и виконавчий лист. Сначала написала судье Остапчук на электронную почту. Ноль ответа. Тогда написала Укрпочтой. Получила повидомлення про вручення. Ответа ноль. Написала председателю суда, обяжите Вашу судью выслать мне в Одессу свое решение и виконавчий лист. У меня же сроки проходят! Ответа ноль!!!! Вот наплевать им на интресы гражданина, или боятся, что Банк пострадает, если вернет захваченное незаконным путем???

    07.05.2023 13:41

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст