Головна Блог ... Новини Суд арештував мільйони тонн піску, бо «СЕТАМ» і АРМА продали його увосьмеро дешевше Суд арештував мільйони тонн піску, бо «СЕТАМ» і АР...

Суд арештував мільйони тонн піску, бо «СЕТАМ» і АРМА продали його увосьмеро дешевше

Відключити рекламу
Суд арештував мільйони тонн піску, бо «СЕТАМ» і АРМА продали його увосьмеро дешевше - tn1_0_95830400_1569838106_5d91d41ae9fbf.jpeg

Вищий антикорупційний суд за клопотанням адвоката ТОВ «Корпорація Віп Хауз» арештував річковий пісок на території Вишеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 19 вересня.

Детективами НАБУ від 27 серпня 2019 проводиться розслідування за ознаками зловживання службовим становищем (ч.2 ст. 364 ККУ).

За версією слідства, службові особи Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та ДП «СЕТАМ» за попередньою змовою з прокурорами відділу ГПУ та іншими, невстановленими особами, зловживаючи службовими обов’язками, під виглядом досудового розслідування кримінального провадження №62019100000000094, не маючи ухвали слідчого судді про дозвіл на реалізацію речових доказів у вказаному кримінальному провадженні та письмової згоди власника майна, заволоділи чужим майном – власністю ТОВ «Корпорація Віп Хауз» – річковим піском, який продали за заниженою у вісім разів ціною на підконтрольному учаснику торгів, з метою подальшого його продажу за ринковими цінами. «Корпорація Віп Хауз» з 2011 року перебуває у процедурі банкрутства.

Згадайте новину: Верховний суд скасував вирок, тому що суддя Борис Гамула не взяв самовідвід

В ухвалі суду зазначено, що вага піску 5,8 млн тонн і його вартість 465 млн грн.

Однак в реєстрі є ухвала від 6 травня 2019 про передачу АРМА піску на збереження в якості речового доказу і там йдеться про удвічі менший обсяг піску – 2,6 млн тонн мінімальною вартістю 207 млн грн.

На сайті «СЕТАМ» є інформація про продаж 2,6 млн тонн піску в кінці червня цього року. Перемогла пропозиція з 27,4 млн грн. Але назви чи імені переможця не вказується. Покупець мав розрахуватися до 4 липня.

Заявником у справі, в рамках якої арештували і, зрештою, продали пісок, став директор ТОВ «Інформагентство Стоп корупції ТВ». При цьому підставою стали його показання на допиті в лютому 2018, а справу до ЄРДР внесли у січні 2019.

Раніше той самий пісок обговорювався на плівках з кабінету заступника міністра МВС Авакова – Сергія Чеботаря в листопаді-грудні 2014 року. На відео керівник ДП «Спецсервіс» МВС Василь Петрівський начебто звітує Чеботарю про продаж піску через фірму-«прокладку». Підприємству МВС податкова передала цей пісок на реалізацію як безхазяйний, оскільки хоча він знаходиться на землі, що є власністю «Корпорації Віп Хауз», він був намитий без дозволу. За матеріалами кримінальної справи, ДП «Спецсервіс» продало пісок фіктивній компанії за мінімальною ціною.

У 2017 році Петрівський уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Суд дав йому 4 роки позбавлення волі умовно і оштрафував на 17 тис грн. Після вироку він залишився на посаді керівника ДП «Спецсервіс» МВС.

Також публікувалися аналогічні відеозаписи з кабінету Чеботаря, де він обговорював закупівлю рюкзаків з Олександром Аваковим. Згодом Чеботарю і Авакову навіть повідомили про підозру, проте в липні 2018 справу закрили.

Щодо походження відео, то його начебто записувало Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

На відео також фігурував начальник департаменту фінансового забезпечення МВС Олексій Тахтай. Сьогодні він є державним секретарем Міністерства внутрішніх справ.

У липні цього року Тахтай виграв позов про захист честі і гідності до автора матеріалу на сайті «Інфопорт», де згадувалася історія з піском.

Тахтай повідомив, що в ході розслідування кримінального провадження № 42015000000001349 – так званої «справи рюкзаків» або «справи Авакова» – не вдалося належно ідентифікувати всіх учасників розмов відеозаписі, зокрема, відсутня фонографічна експертиза. Запис розмов осіб, начебто присутніх на відео, визнаний в законному порядку змонтованим.

Тахтай зіслався на постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василя Кричуна про закриття «справи рюкзаків» від 10 липня 2018 року. У постанові йдеться, що зазначений відеозапис містить ознаки монтажу, про що є відповідний експертний висновок експерта Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки і судових експертиз СБУ № 127/4 від 25.04.2018 року. Згідно з висновком, записи на оптичних дисках є копіями, які були ще і переформатовані в інший формат та під час їх дослідження експертом було виявлено багаторазове несистематичне мерехтіння, що є однією з можливих ознак монтажу. Однак, у зв’язку з відсутністю апарату запису (який було знищено) підтвердити чи спростувати наявність або відсутність ознак монтажу чи інших змін виявилося неможливим.

Згадайте новину:Верховний суд підтвердив мільйон моральної компенсації за переслідування у справі про хабар

Київський райсуд Одеси встановив недостовірність інформації про участь Тахтая у попередній змові групою осіб щодо продажу піску.

  • 1882

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1882

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати