0
0
22
США, швидше за все, пом'якшили свої вимоги щодо того, скільки коштів має повернути Україна, які отримала за час повномасштабного вторгнення РФ. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на свої джерела.
За словами співрозмовників видання, після переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація президента Дональда Трампа знизила вартість допомоги, яку США надали Києву з 300 млрд доларів до близько 100 млрд доларів. Таким чином це наближає до власної оцінки України, яка становить понад 90 млрд доларів.
"Адміністрація Трампа тисне на Київ з метою укладення угоди про розподіл прибутків від майбутніх українських інвестиційних проєктів, у тому числі у сфері видобутку корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон розглядає це як компенсацію за десятки мільярдів доларів у вигляді зброї та іншої допомоги, наданої країні за попереднього президента Джо Байдена, відколи Росія почала повномасштабне вторгнення понад три роки тому", - підкреслили у Bloomberg.
Водночас український уряд не став коментувати підписання угоди, а Білий дім та Міністерство фінансів США не відповіли на запит Bloomberg. Проте представник Міністерства фінансів зауважив, що технічні переговори були дуже продуктивними та додав, що вони з нетерпінням очікують на швидке закінчення перемовин.
Своєю чергою один зі співрозмовників видання наголосив, що переговори між технічними групами у п'ятницю та суботу були конструктивними. Проте США розглядають угоду як можливість відшкодувати витрати в Україні шляхом прибутків від фонду, розмір якого, за словами джерел, досі не визначений.
"За словами співрозмовників, адміністрація Трампа, як і раніше, неохоче бере на себе зобов'язання щодо майбутніх інвестицій у фонд, що є ключовим інтересом Києва в будь-якій подібній угоді, і відклала це питання для обговорення. Натомість вона продовжує наполягати на тому, щоб витрати США на Україну у воєнний час розглядалися як внесок Вашингтона до фонду, кажуть співрозмовники на умовах анонімності, оскільки переговори є закритими", - додають у матеріалі.
Проте українська сторона намагається з усіх сил переконати представників США відмовитися від такого підходу, адже він має найбільші "драконівські" вимоги Вашингтона, зауважують співрозмовники.
Інше джерело додало, що одним із завдань України на наступній онлайн-зустрічі, яка відбудеться наприкінці цього тижня є надання детальної інформації про конкретні проєкти, які можуть бути розпочаті в межах угоди.
"Проєкт угоди про розподіл прибутку, представлений американською командою, передбачає численні поступки з боку Києва, наприклад, дозвіл США розділяти потенційні доходи від українських інвестицій у прибуткові активи, включаючи нафту, газ, рідкоземельні корисні копалини та морські порти", - пояснили в Bloomberg.
Угода про корисні копалини - останні новиниРаніше президент України Володимир Зеленський розповів, як закінчилися перемовини зі США щодо корисних копалин. За його словами, такі переговори вийшли "позитивними".
"Перемовини пройшли. Вони були позитивні. Це була зустріч технічної команди. І зустріч на цьому рівні, різному форматі - офлайн і онлайн - будуть продовжуватися весь цей тиждень до кінця", - прокоментував глава держави.
Водночас віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна передала США пропозиції до угоди про копалини. Вона наголосила, що консультації між Україною та США щодо цього питання є позитивним знаком.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
503
Коментарі:
1
Переглядів:
473
Коментарі:
0
Переглядів:
305
Коментарі:
0
Переглядів:
499
Коментарі:
1
Переглядів:
329
Коментарі:
0
Переглядів:
713
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.