Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Спори с контролюючими органами. Новини і судова практика Спори с контролюючими органами. Новини і судова пр...

Спори с контролюючими органами. Новини і судова практика

Відключити рекламу
 - tn1_spori_z_kontrolyuyuchimi_organami_novini_i_sudova_praktika_5e387d72bf653.jpg

Уклав ЦПД з продавцем – отримай штраф Держпраці.

Держпраці оштрафувало підприємця на 780 тис. грн за неоформлених працівників (продавців) Підприємець звернувся з позовом до суду про скасування штрафу. Свої вимоги він обгрунтував цивільно-правовими договорами укладеними з працівниками та зазначив, що відносини між ними цивільно-правові, а не трудові.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в своїй постанові від 25.11.2019 у справі №620/392/19 став на сторону Держпраці. Суд зазначив, що з аналізу договору можна зробити висновок про наявність трудових відносин. Про це свідчить дотримання працівниками встановленого графіку роботи, довготривалий характер відносин, щомісячна оплата праці в фіксованій сумі та систематичне виконання трудових функцій, закупівля та реалізація товару.

Детальніше почитати про укладення цивільно-правових договорів з працівниками та оскарження штрафів Держпраці Ви можете у нашій статті.

Змінився власник приміщення? Суд відмовляє в позові контролерів про зупинення експлуатації цього приміщення.

Після проведення проведення планової перевірки, ДСНС (пожежники) звернулося з позовом до підприємства про застосування заходів реагування, шляхом зупинення експлуатації будівлі. На думку контролерів. порушення виявлені під час перевірки створювали загрозу життю та здоров’ю людей. Після проведення перевірки, змінився власник вказаного приміщення, проте позов було подано до попереднього власника.

Своєю постановою від 07.11.2019 у справі № 520/8993/18 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду підтвердив правомірність відмови в позові ДСНС. Суд зазначив, що захід реагування у вигляді зупинення експлуатації будівлі не може бути застосований до підприємства, яке не є власником приміщення.

Детальніше про судову практику у спорах за позовами ДСНС про зупинення експлуатації будівель можна прочитати за посиланням.

Екологи не мають права звертатися з позовом до суду про зобовязання допустити до перевірки.

Після того як представники підприємства відмовили в допуску інспектора Держекоінспекції до проведення планової перевірки, інспекція звернулася з позовом до суду.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в своїй постанові від 15.11.2019 у справі №825/523/16 вчергове підтвердив, що ні Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ні Положенням про Державну екологічну інспекцію України, ні іншим чинним законодавством України не передбачено право Держекоінспекції на звернення до суду із позовом про зобов’язання допустити працівників до проведення перевірки.

Затверджено плани перевірок на 2020 рік

Контролюючі органи затвердили плани графіки перевірок на 2020 рік. Найбільшу кількість перевірок в наступному році проведе Державна служба України з надзвичайних ситуацій (більше 44 тис. перевірок). Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів планує провести більше 22 тис. перевірок, а Державна служба України з питань праці більше 16 тис. З планами перевірок та переліком контролюючих органів, які будуть перевіряти бізнес у 2020 році можна ознайомитися на Інспекційному порталі. Почитати більше про порядок перевірок контролюючими органами можна у нашій статті.

ФОП може бути одночасно притягнений до відповідальності за порушення КЗпП та КУпАП

Інспектори Держпраці оштрафували підприємця на 111 690 грн за неоформленого працівника, який здійснював продаж товарів на ринку. Паралельно, інспектори склали адміністративний протокол за порушення законодавства про працю.

Підприємець звернувся з позовом до суду про скасування штрафу та стверджував про недопустимість подвійного притягнення до відповідальності за ч. 3 ст. 41 КУпАП України та абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України.

Однак, Верховний Суд у своїй постанові від 31.07.2019 у справі №340/4337/18 став на сторону Держпраці. Суд зазначив, що у випадку допущення таких порушень юридичною особою, відповідальність за ст. 265 КЗпП України несе юрособа як роботодавець, а за ст. 41 КУпАП – посадова особа цієї юридичної особи.

Водночас, у разі притягнення до відповідальності фізичної особи-підприємця, повністю збігаються суб’єкт відповідальності і вид порушення (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору). Тому Верховний Суд зробив висновок про можливість притягнення ФОП до відповідальності одночасно за статтями КЗпП України та КУпАП.

Детальніше почитати про оскарження штрафів Держпраці ви можете у нашій статті.

Доказом усунення порушень, виявлених ДСНС, є проведення повторної перевірки.

ДСНС (пожежники) провели на підприємстві позапланову перевірку, за результатами якої звернулися до суду з позовом про часткове зупинення експлуатації технічних приміщень та приміщень мансардного поверху, до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки.

Позиція підприємства полягала у тому, що на час розгляду справи в суді усі порушення усунуто, а відповідні докази подано до суду. ДСНС заперечувало, оскільки вважали єдиним належним доказом усунення порушень проведення повторної перевірки, яка дозволить зафіксувати усунення порушень.

Своєю постановою від 27.11.2019 у справі №640/4508/19 Верховний Суд підтримав позицію ДСНС та зробив висновок, що доводи підприємства про відсутність порушень не підтверджені належними доказами, оскільки матеріали справи не містять висновку ДСНС про усунення зафіксованих в акті перевірки порушень.

Детальніше про судову практику у спорах за позовами ДСНС про зупинення експлуатації будівель можна прочитати за посиланням.

Чого чекати бізнесу від Держпраці, ДСНС та Держпродспоживслужби у 2020 році?

Як ми вже писали, контролюючі органи затвердили плани перевірок на 2020 рік. Серед них, органи які найчастіше будуть турбувати бізнес – це Держпраці, ДСНС і Держпродспоживслужба. Плани графіки можна переглянути за наступними посиланнями: План заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) Держпраці на 2020 рік, Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) ДСНС на 2020 рік, та Річні плани здійснення заходів державного контролю Держпродспоживслужбою за цим та цим посиланнями.

Що стосується Держпраці, то у списку об’єктів перевірки – майже 17 тисяч підприємств. Основні сфери нагляду: зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю; Промислова безпека, охорона праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, гігієна праці; геологічне вивчення надр, їх використання та охорона, а також використання і переробка мінеральної сировини (державний гірничий нагляд).

ДСНС пішла навіть далі – у план внесли близько 45 тисяч підприємств. Перевіряти будуть: додержання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення; додержання законодавства у сфері техногенної і пожежної безпеки.

Держпродспоживслужба перевірятиме бізнес по 2 напрямках. Перший – це дотримання законодавства у сфері захисту та карантину рослин, санітарного законодавства, законодавства про захист прав споживачів, законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності, законодавства про зберігання зерна та ін. В цьому напрямку служба проведе 22 тисячі перевірок.

Другий напрямок, це перевірки у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини та аудит системи НАССР. В цьому напрямку заплановано більше 28 тисяч перевірок.

Перевірки почнуться вже на початку січня 2020 року. Тому варто вже перевіряти чи не потрапило ваше підприємство до плану перевірок 2020.

Джерело: Юридична фірма Bargen

  • 6061

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 6061

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати