0
0
1943
Одні пов'язують зі штучним інтелектом нові можливості, інші застерігають перед величезними ризиками. Штучний інтелект є вже й темою для урядів. Так, у відомстві канцлера ФРН цим питанням займається "цифровий" підрозділ.
На сторінці WILL ROBOTS TAKE MY JOB? кожен користувач інтернету може поцікавитися, наскільки високою є імовірність того, що цунамі комп'ютеризації в майбутньому залишить його без роботи. Бля багатьох професій прогнози невтішні: канцелярський персонал буде замінений машинами з імовірністю у 81 відсоток. Для туристичного гіда теоретичний ризик рано чи пізно залишаться без роботи сягає 91 відсотка. Натомість, наприклад, для адміністратора баз даних - лише 3 відсотка. Основою для цих розрахунків стало американське дослідження від 2013 року, автори якого прогнозують, що у США під загрозою втрати роботи в її нинішньому вигляді через поступ комп'ютеризації опинилися 47 відсотків працівників.
Таблоїд: Штучний інтелект навчився пророкувати смерть
Особливе значення для ринку праці можуть мати потужні комп'ютери, які зможуть "вчитися". Тобто набувати нових навичок в процесі отримання нових масивів інформації.
Фаховий термін для цього - Deap Learning. Прогноз з огляду на імовірне просування машин на ринок праці загалом виглядає так: чим більше у вашій роботі рутини, тим більша імовірність, що в майбутньому вас замінить робот чи комп'ютер. Більш індивідуальна робота має більше шансів на виживання.
Американський журнал Wired прогнозує, що більшість нинішніх робітників на заводах у майбутньому будуть програмістами. Звісно, не профі із силіконової долини, які складають лише вісім відсотків серед програмістів США, а пересічними "програмістами-роботягами" - наприклад, системними адміністраторами. Середня зарплата програміста в США становить більше 80 тисяч доларів на рік, що значно вище за середньостатистичного американця. Отже, боятися за своє робоче місце програмістам не варто. Зокрема, у США експерти очікують, що кількість робочих місць у цій сфері зросте наступними роками більш як на десять відсотків.
Навіть за маркетинг беруться комп'ютери
Програмістів, наприклад, шукають у компанії Zalando, яка є одним зі європейських лідерів в інтернет-торгівлі взуттям і одягом. Натомість у відділі маркетингу скоротять більше ста робочих місць, оскільки замість людей у цьому відділі дедалі більше роботи виконують комп'ютерні програми з відповідними алгоритмами. Цей курс буде продовжено, зазначає Морітц Ган (Moritz Hahn), один з провідних менеджерів компанії. Програмісти потрібні для того, щоб розробляти алгоритми для аналізу даних, що збираються автоматично. На основі цих алгоритмів клієнту автоматично пропонується продукція, яка його може зацікавити.
Схожі очікування і в промисловості. Керівник Siemens Джо Кезер (Joe Kaeser) прогнозує, що до 2030 року у німецькій економіці буде втрачено до половини створюваної вартості продукції через комп'ютеризацію. На переконання Кезера, від комп'ютеризації виграє лише кожен десятий представник середнього класу. "Дев'ятьом буде гірше, лише одному стане краще. Дигіталізація знищить середній клас", - спрогнозував Кезер, виступаючи 2016 року на конференції з цифрових технологій DLD.
Згадайте новину: Міністр юстиції Петренко: Мобільне життя, або як телефон здатен замінити чиновника
SAP як єдиний німецький ІТ-гігант
Проблема німецької економіки полягає у тому, що крім концерну SAP у Німеччині немає жодного світового лідера у сфері ІТ. І навіть SAP не застрахований від того, що конкуренти однієї прекрасної миті не розроблять програмне забезпечення для бізнесу, яке миттєво відкине німців на задвірки цієї динамічної галузі. Один з таких конкурентів - компанія Anaplan. Нещодавно британці заявили, що планують стратегічно закріпитись у сегменті, в якому досі домінував німецький ІТ-гігант. Anaplan поєднує у мережі тисячі таблиць Excel і адмініструє їх за допомогою штучного інтелекту. Таким чином автоматично виконується робота, яку раніше робили у великих компаніях сотні співробітників, цілими днями стукаючи по клавіатурі.
Anaplan робить ставку на розроблений Google додаток Tensorflow. Відповідна бібліотека програм з відкритим кодом доступна в інтернеті кожному і дає можливість розробникам по всьому світі долучитися до вдосконалення технологій разом з експертами Google.
Таким компаніям як Zalando теж розслаблятися не варто. Адже з подальшим розвитком цифрових технологій економіка дедалі менше потребує будь-яких посередників у торгівлі чи наданні послуг. Вже нині часто вистачає для замовлення у будь-якій частині світу потрібної продукції кількох кліків, тоді як раніше на тих самих поставках заробляли десятки посередників.
Фінансова галузь вже відреагувала на ці виклики і кинулася розробляти децентралізовані бази даних, як це робиться з використанням технологій Blockchain для майнінгу біткоінів. Програмісти по всьому світі працюють над вдосконаленням таких розрахункових систем для банківської сфери і страхування. Чим не привід непокоїтися з приводу майбутнього для таких компаній як Clearstream? Це - дочірня компанія Франкфуртської біржі, яка заробляє гроші на проведенні транзакцій з цінними паперами.
Застереження від технологічної революції
Керівник Tesla Ілон Маск, якого важко назвати людиною непрогресивною, вже давно застерігає від ризиків, пов'язаних з розвитком штучного інтелекту. "Швидкість розвитку є драматичною. Ми маємо думати, як нам зробити запровадження супер-інтелекту сумісним з нашим суспільством. Гадаю, це найтяжча екзистенційна криза, яку нам доведеться пережити у недалекому майбутньому", - заявив Маск днями на одній з міжнародних конференцій з питань новітніх технологій.
Зазвичай Маск не є прибічником будь-якого регулювання і жорсткого нагляду. Але у ситуації зі штучним інтелектом усе інакше, каже він. Тому Ілон Маск вимагає створення державних інститутів, які мали би контролювати поширення штучного інтелекту. "Запам'ятайте мої слова: штучний інтелект значно небезпечніший за ядерну зброю", - застерігає Маск.
Таблоид: Свет в конце тоннеля: ученые определили часть мозга, отвечающую за связь между "тем светом" и "этим"
Джерело: dw.com
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
582
Коментарі:
0
Переглядів:
282
Коментарі:
0
Переглядів:
338
Коментарі:
0
Переглядів:
203
Коментарі:
0
Переглядів:
358
Коментарі:
0
Переглядів:
293
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.