Головна Блог ... Аналітична стаття Статті ЩОДО ПЕНСІЙНИХ ПІЛЬГ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРЕСТИЧНИХ ОПЕРАЦІЙ ЩОДО ПЕНСІЙНИХ ПІЛЬГ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРЕСТИЧН...

ЩОДО ПЕНСІЙНИХ ПІЛЬГ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРЕСТИЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

Відключити рекламу
 - tn1_0_86820600_1492758318_58f9af2ed4023.png

Щодо Закону України «Про внесення змін до деяких законів

України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій

осіб із числа учасників антитерористичної операції"

1. Пільгою у пенсійному забезпеченні для учасників антитерористичної операції стало те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» № 3252 від 18 жовтня 2016 року (далі - Закон) внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058, відповідно до якого, учасники Антитерористичної операції чоловіки мають право на призначення пенсії за віком з 55 років, жінки - з 50-ти років.

2. Обов`язковою умовою нарахування пенсії учасникам АТО є наявність в особи страхового стажу не менш як 25 років для чоловіків та 20 років для жінок. Крім того, участь в антитерористичній операції має бути підтверджена відповідними документами - посвідченням учасника АТО, довідкою про участь в АТО.

3. Закон встановив, що право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок мають такі категорії осіб:

  1. Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення;
  2. Дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних.

4. Для призначення пенсії відповідно до Закону, необхідно подати до відповідного управління Пенсійного фонду пакет загальновстановлених документів, до якого належать:

1) Заява за встановленим зразком;

2) Паспорт (інший документ, що засвідчує особу, її місце проживання (реєстрації) та вік;

3) Довідка ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номера (або відповідна відмітка в паспорті для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера);

4) Документи про стаж (ними можуть бути: трудова книжка; диплом (в разі навчання за денною формою); військовий квиток; довідки, видані за місцем роботи, служби, навчання або архівними установами; свідоцтва про народження дітей для жінок, які не працювали і здійснювали догляд за дітьми до 3-річного віку; документи, що підтверджують здійснення догляду за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом або престарілим; документи, що підтверджують періоди здійснення особою підприємницької діяльності та ін.). Починаючи з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

5) Довідка про заробітну плату за 60 календарних місяців страхового стажу підряд, незалежно від перерв, до 01.07.2000 (за бажанням заявника до 01.01.2016);

6) документи про місце проживання (реєстрації) особи;

Крім вищевказаних документів учаснику АТО необхідно подати посвідчення учасника бойових дій (учасника АТО) або довідку про участь в антитерористичній операції.

5. Основними нюансами, на які треба звернути уваги при оформленні пенсії є:

1) Участь в антитерористичній операції для оформлення пенсії має бути обов’язково документально підтверджена. Право на отримання пільгової пенсії мають і добровольці, якщо вони мають відповідні вищевказані документи, необхідні для оформлення пенсії за зниженим віком.

2) Окрім безпосередніх учасників антитерористичної операції Законом надано право на пільгову пенсію і дружинам, чоловікам, батькам учасників антитерористичної операції, які загинули чи пропали безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО. Обов’язковою умовою для отримання пенсії дружиною або чоловіком учасника АТО є те, що вони повторно не вступили в шлюб з іншою особою.

6. Прикінцевими положеннями Закону, встановлено, що даний закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування. Вищевказаний закон було опубліковано в офіційному періодичному виданні Верховної Ради України «Голос України» 06 січня 2017 року, отже Закон вступає в силу з 06 лютого 2017 року, а отже саме з цього дня, особи, що мають право на пільгову пенсію можуть звертатись до управлінь Пенсійного фонду для оформлення пенсії за зниженим віком.

З повагою Юридичний Центр «Алекс»

Керуючий партнер, адвокат Олександр Травянко

www.alexcenter.com.ua

044-240-19-88; 050-462-19-88; 067-408-65-88

  • 1932

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1932

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати