3
0
11849
Під час проведення мобілізації працівники ТЦК мають право вимагати пред'явити у військовозобов’язаних громадян віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ. Втім, вони не можуть силоміць доставляти людину у військкомат.
Зміст
Хто і коли має законні підстави для затримання військовозобов'язаного
Як захистити себе від неправомірних дій представників ТЦК
Що робити, якщо вас силоміць намагаються забрати в ТЦК
Які юридичні нюанси треба врахувати
Хто і коли має законні підстави для затримання військовозобов'язаного
Працівники ТЦК та СП не мають право затримувати громадян призовного віку, навіть якщо йдеться про оновлення даних військово-облікових даних.
Якщо під час перевірки документів військкоми виявили, що громадянин перебуває в розшуку - йому приходили повістки і він мав бути мобілізований, то вони можуть викликати Національну поліцію, яка уповноважена затримувати людей. Тоді правоохоронці на законній підставі можуть забрати людину у ТЦК та СП. В інших випадках силоміць доставляти громадянина у військкомат незаконно.
Користуйтеся консультацією: Як діяти, якщо під час оновлення військово-облікових даних виявив, що у розшуку, і чи мають право представники ТЦК затримувати осіб та доправляти їх до ТЦК та СП ?
Як захистити себе від неправомірних дій представників ТЦК
"Заздалегідь підготуйте документи - майте при собі копії документів, які підтверджують ваше право на відстрочку або звільнення від призову", - радить юрист Дмитро Франчук.
Він також рекомендує звернутися до організації, які можуть надати вам консультації та допомогу у випадку порушення ваших прав. А ще - проінструктувати ваших близьких, що робити у випадку вашого затримання.
"Якщо у вас є підстави для відстрочки або звільнення від призову, оформте це належним чином і зберігайте підтверджуючі документи при собі", - наголошує юрист.
Як поводитись, якщо вас силоміць намагаються забрати в ТЦК
Юрист радить дотримуватись наступних правил:
Згадайте новину: Яка єдина умова, за якої чоловіки можуть не брати повістку від ТЦК
Які юридичні нюанси треба врахувати
"Якщо ви вважаєте, що ваші права були порушені, подайте скаргу до суду або відповідних органів. Залучіть адвоката, щоб він допоміг вам скласти скаргу та супроводжувати процес", - радить Франчук.
Потрібно подати заяву у поліцію, якщо ви стали жертвою насильницьких дій з боку працівників ТЦК.
Згадайте новину: Штрих-код у військовому квитку: Міноборони пояснило чи обов'язково потрібен
Загальні рекомендації:
"Якщо кожен буде дотримуватися цих порад і знати свої права, це допоможе уникнути кількість випадків неправомірних дій з боку працівників ТЦК і захистити себе та свої права", - каже юрист.
Джерело: РБК-Україна
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
220
Коментарі:
0
Переглядів:
189
Коментарі:
0
Переглядів:
291
Коментарі:
0
Переглядів:
265
Коментарі:
0
Переглядів:
645
Коментарі:
0
Переглядів:
379
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.