Головна Блог ... Новини Що необхідно знати, щоб не втратити житло за борги Що необхідно знати, щоб не втратити житло за борги...

Що необхідно знати, щоб не втратити житло за борги

Відключити рекламу
Що необхідно знати, щоб не втратити житло за борги - tn1_0_69431700_1469284020_57937eb4a9873.jpg

Зростання тарифів провокує заборгованість за комунальні послуги, а це, в свою чергу, викликає побоювання у українців, чи не відберуть за борги житло. Що треба знати, аби не боятися колекторів та інших бажаючих “нагріти руки” на відбиранні квартири за комуналку.

Стрімке підвищення тарифів вже ланцюговою реакцією викликало підвищення рівня заборгованостей за комуналку. За даними Держстату, за п’ять місяців цього року борги за ЖКП сягнули майже 13 млрд грн, і в деяких регіонах жителі осилюють оплатити лише 50% від нарахованої суми в платіжці. А ще ж навіть не початок опалювального сезону, на жовтень експерти прогнозують патову ситуацію та розгортання справжньої кризи неплатежів.

Згадайте новину: Хто платитиме податки на нерухомість? Новий занон - нові витрати

Головні юридичні аспекти

1. Виконавча служба не має права зазіхати на житло людини, якщо сума боргу становить менше 14 500 грн (ст. 52 ЗУ “Про виконавче провадження”). Крім того, ця сума в будь-якому випадку має бути співмірною з вартістю житла: грубо кажучи, якщо споживач заборгував 20 тисяч гривень, виконавець для початку має запропонувати людині розрахуватися коштами або рухомим майном і лише в останню чергу – за рахунок стягнення житла.

2. Якщо особа має чималу суму боргу, але повністю визнає його і готова поступово погашати, достатньо звернутися з відповідною заявою до постачальника послуг. Це стане підставою для укладення договору про щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за ЖКП (передбачено ЗУ “Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію”). Зауважимо, що постачальники послуг зацікавлені в такій реструктуризації, а тому, як правило, радо йдуть боржникові назустріч у такій ініціативі.

Вспомните новость: Можно ли потерять квартиру за коммунальные долги, – эксперт рассказал о запугиваниях Кабмином

3. Комунальники мають право просити суд винести ухвалу про арешт майна неплатника – і рухомого, і нерухомого (ст. 151–153 ЦПК України), але це жодним чином не означає, що боржник автоматично позбавляється свого права власності. Більше того, якщо позивач-постачальник послуг подає відповідне клопотання, боржник-відповідач може одразу ж заперечувати проти його задоволення, посилаючись, наприклад, на неспівмірність суми із такими мірами.

4. Потрібно пам’ятати про поняття позовної давності. Якщо постачальник послуг звернувся до суду і просить в нього стягнути з людини заборгованість, наприклад, за п’ять років, така вимога є безпідставною. Тому потрібно уважно ознайомлюватися з судовим наказом, – якщо в ньому нарахований борг більше, ніж за 3 роки, або пеню більш ніж за 1 рік, боржник може спокійно вимагати скасування такого наказу (ст. 257 258 Цивільного кодексу України).

Джерело: Телеканал 24

Користуйтесь консультацією: Відмовляєтесь платити за житлово-комунальні послуги? Маєте знати, що на Вас чекає!

  • 3376

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 3376

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Интресно??? А 14 500 это сумма по каждой позиции или все в кучу: отопление, квартплата и т.д.???

    24.07.2016 03:07

    Нехай менші тарифи зроблять.

    02.08.2016 20:28

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст