0
0
84
Руйнівні повені, які затопили величезні території внаслідок злив, стали наслідком глобального потепління.
"Мальовничі міста по всій Центральній Європі затоплені брудною водою після того, як сильні дощі на вихідних перетворили спокійні струмки на бурхливі річки, які завдали шкоди інфраструктурі", - пише The Guardian.
Йдеться про те, що повені забрали життя щонайменше 15 людей і зруйнували будівлі на території від Австрії до Румунії. Руйнування сталися внаслідок потужних повеней у всьому світі минулого тижня. Зокрема, цілі села були затоплені в М'янмі, і майже 300 ув'язнених втекли зі зруйнованої в'язниці в Нігерії, де повені позначилися на житті понад 1 мільйон людей.
Кліматологи кажуть, що стурбовані збитками, але не вражені масштабами природного лиха.
"Катастрофічні зливи, що обрушилися на Центральну Європу, - це саме те, чого вчені очікують від зміни клімату", - заявила Джойс Кімутай з Інституту Грентема при Імперському коледжі Лондона.
Вона сказала, що загибель та збитки в Африці та Європі продемонстрували, "наскільки погано світ підготовлений до таких повеней".
Як зазначається, вчені обережні, коли пов'язують екстремальні дощі з впливом людини, оскільки колообіг води формується багатьма чинниками. Хоча загальновідомо, що гаряче повітря може утримувати більше вологи, а рясність злив також залежить від того, скільки води "готово для випадання".
Кліматолог з ETH Zürich Соня Сеневиратне сказала, що безпосередній аналіз повеней у Центральній Європі показав: значна частина водяної пари прийшла з Чорного та Середземного морів, які стали теплішими внаслідок антропогенної зміни клімату, що призвело до більшого випаровування води у повітря.
"У середньому інтенсивність сильних опадів зростає на 7% на кожний градус глобального потепління. Зараз у нас глобальне потепління на 1,2 градуса, що означає, що в середньому сильні опади на 8% інтенсивніші", - сказала вона.
За даними вчених, дані метеостанції показують, що з 1950 року в Німеччині, Польщі, Австрії, Чехії, Угорщині та Словаччині сплески вересневих опадів стали сильнішими.
За інформацією ЗМІ, у Польщі повені обрушили міст і змили будинки, в Чеській Республіці гелікоптери евакуювали людей, які опинилися у водяній пастці, в Австрії пожежник загинув під час рятувальних робіт. У столиці Австрії, Відні, де з 2005 року проходить найбільша в Європі конференція з погоди та клімату, дощ затопив автомагістраль та заблокував лінії метро.
Кліматолог з ETH Zürich Еріх Фішер сказав, що вчені на конференції раніше обговорювали фізику того, як зміна клімату збільшує інтенсивність опадів на берегах Нового Дунаю.
"Іронічно бачити, що тепер ці береги, де ми сиділи на сонці та обговорювали науку про екстремальні опади, затоплені", - зазначив фахівець.
Число загиблих від повеней залежить від того, наскільки добре люди підготовлені до дощу та реагують на його наслідки. Вчені закликали уряди інвестувати в адаптацію до екстремальних погодних явищ за допомогою систем раннього оповіщення, більш стійкої інфраструктури та припинити залежність від викопного палива.
"Очевидно, навіть високорозвинені країни не застраховані від зміни клімату. Поки світ спалює нафту, газ і вугілля, сильні дощі та інші екстремальні погодні явища посилюватимуться, роблячи нашу планету небезпечнішим і найдорожчим місцем для життя", - попередила Фрідеріке Отто, кліматолог з Інституту Грентема.
Потужна злива в Одесі - що відомоНагадаємо, 15 вересня на Одесу обрушилася злива, багато вулиць були підтоплені, на деяких взагалі не було проїзду, автомобілі застрягли у воді, а водії рятуватися на дахах транспортних засобів.
Через зливу призупинено рух трамваїв №№ 12,15,20, а тролейбус №12 тимчасово змінив маршрут. У соцмережах місцеві жителі публікували відео, на яких певні вулиці перетворилися в річки, трамваї, які стоять у воді тощо. На одному з відео - майже по вікна затоплено авто, на його даху - жінка, ймовірно, водійка, яка намагається так врятуватися від "повені".
Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів попередив про небезпечні метеорологічні явища І рівня (жовтого) - значний дощ, під час грози пориви вітру 15-20 м/с тощо. За словами мера міста Геннадія Труханова, в Одесі за кілька годин випала майже півмісячна норма дощових опадів - 19 мм.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
174
Коментарі:
0
Переглядів:
282
Коментарі:
0
Переглядів:
243
Коментарі:
0
Переглядів:
881
Коментарі:
0
Переглядів:
608
Коментарі:
0
Переглядів:
745
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.