Головна Блог ... Новини ​РСУ запропонувала ДСА України провести дослідження із визначення обґрунтованого навантаження на суддів ​РСУ запропонувала ДСА України провести дослідженн...

​РСУ запропонувала ДСА України провести дослідження із визначення обґрунтованого навантаження на суддів

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1323

Відключити рекламу
​РСУ запропонувала ДСА України провести дослідження із визначення обґрунтованого навантаження на суддів - tn1_rsu_zaproponuvala_dsa_ukraini_provesti_doslidgennya_iz_viznachennya_ob_runtovanogo_navantagennya_na_suddiv_5ca5d2ee8bb2e.jpg

"У зв’язку зі змінами процесуального законодавства виникла необхідність визначити актуальні нормативи судового навантаження, а тому Рада суддів України, на виконання рішення ХVI з’їзду суддів, розпочинає заходи щодо визначення оптимальних нормативів судового навантаження. Крім того, пропонується визначити потреби у суддівських кадрах для кожного суду з урахуванням специфіки роботи судових установ та завдань, що стоять перед ними, досвіду застосування нових процесуальних норм протягом останнього року", - прокоментував ініціативу Голова Ради суддів України Олег Ткачук.

Аналогічне дослідження за методикою, яка передбачає проведення опитування суддів, було проведено у 2012 та 2016 роках.

За результатами проведених заходів рішенням Ради суддів України від 9 червня 2016 року №46 було затверджено рекомендовані показники середніх витрат часу на розгляд справ та коефіцієнтів складності справ за категоріями для суддів місцевих та апеляційних судів. Отримані результати також було підтверджено науково-експертним висновком Інституту економіко-правових досліджень НАН України.

Зважаючи на такі дослідження, щорічно, на основі вибіркових статистичних досліджень за звітний рік, визначається припустима тривалість роботи суддів.

"Зміни у процесуальному законодавстві, реорганізація українських судів, скорочення кількості суддів засвідчують, що виникла необхідність визначити актуальні нормативи суддівського навантаження. 183 справи на суддю на рік – це цифра, якою можна було оперувати у 2016 - 2017 роках і вона, на жаль, далека від реальності. У Раді ми знаємо, що в окремих судах судді розглядають від півтори до двох з половиною тисяч справ і це не правильно, це не відповідає фізичним можливостям людини, а також повністю спростовує колишні висновки щодо вірогідності "модельних справ" і "модельного навантаження", - зазначає Олег Ткачук.

Саме тому Рада суддів України, зі слів Олега Ткачука, наполягає на проведенні нового дослідження. Вже відомо, що допомагатиме у його проведенні, як і попереднього разу, Проект USAID "Нове правосуддя", яким вже розроблено спеціальну он-лайн анкету. А головною метою анкетування стане проведення експертної оцінки витрат часу на розгляд справ різних категорій.

Як зазначають у Раді суддів України та Державній судовій адміністрації України, анкетування необхідно провести "з метою збалансування судового навантаження" і просять суддів відповідально поставитись до опитування.

Окрім цього, РСУ пропонує обговорити у судах питання оптимальної штатної чисельності суддів та працівників суду та надати обгрунтування відповідних розрахунків.

Джерело: РСУ

  • 1323

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1323

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст