10
0
22409
Фабула судового акту: 11 квітня 2016 року Рівненський міський суд своїм рішенням у справі №569/13182/15-ц задовольнив мій позов до РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал». Серед іншого, суд зобов’язав комунальне підприємство здійснити мені перерахунок оплати за послуги з водопостачання та водовідведення по особовому рахунку з нарахування по нормам на нарахування за показниками лічильника, виходячи із об’ємів фактично використаної води.
У цьому своєму рішенні міський суд чітко вказав, що «…законодавство у сфері житлово-комунальних послуг не передбачає відповідальності споживача за прострочення проведення повірки засобів вимірювальної техніки. Обов’язок контролювати міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, покладається на виконавця послуг…».
Тому, якщо ви опинилися в подібній ситуації, то можете цілком справедливо звернутися до комунального підприємства з вимогою добровільно провести перерахунок. Якщо РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» відмовиться це зробити, то варто звертатися до суду за захистом своїх прав.
У таких випадках раджу звертати увагу, зокрема, на такі норми чинного законодавства:
Відповідно до абзацу 2 частини 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. А згідно з підпунктом 4 пункту 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення виконавець зобов’язаний контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.
При цьому, комунальне підприємство не має права зобов’язувати особу платити по нормам, якщо в неї в житлі встановлений справний лічильник, що підтверджується повіркою. А «Рівнеоблводоканал» за період, коли використовувався неповірений лічильник, має провести перерахунок здійснених нарахувань із нарахування по нормам на нарахування за показниками лічильника, виходячи з об’ємів фактично використаної води.
Таким чином, споживачі-власники лічильників води, які було повірено невчасно, можуть не переживати, що їм треба буде двічі платити за одні й ті ж послуги чи платити за більшу кількість води, аніж вони реально використали.
Справу вів адвокат: Микола Глотов
Користуйтесь консультацією: Хто відповідальний за вчасну перевірку лічильників на воду?
Справа № 569/13182/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2016 року
Рівненський міський суд Рівненської області
в особі головуючого-судді Бучко Т.М.
секретар Соломон О.М.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» про захист прав споживача послуг з централізованого водопостачання і водовідведення,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить з урахуванням заяви про зміну підстав позову зобовязати відповідача надати йому інформацію про витрати, включені в тариф на водопостачання і водовідведення, згідно із якими він оплачував послуги в період з 2011 року по липень 2015 року включно; зобовязати відповідача провести перерахунок нарахувань по особовому рахунку № 79404569 з нарахування по нормам на нарахування по показникам лічильника, виходячи із обємів фактично використаної ним води, та стягнути судові витрати у справі.
В обґрунтування заявлених позовних вимог покликається на обставини, викладені в позовній заяві.
В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та з аналогічних підстав. Крім того, пояснив, що у квітні 2015 року отримав від відповідача повідомлення про необхідність проведення повірки лічильника використання холодної води. Після обміну протягом квітня-червня 2015 року листами з відповідачем було погоджено дату проведення повірки 24 червня 2015 року. Після проведення повірки лічильника в цей же день його було встановлено в помешканні та опломбовано. Однак, відповідачем з квітня по 26 червня 2015 року нарахування за послуги водопостачання та водовідведення проведено за нормами, а не за показниками лічильника, який був відсутній лише один день та виявився справним. Провести перерахунок оплати за воду відповідач відмовляється. 6 липня 2015 року він звернувся до відповідача з проханням надати йому інформацію про складові витрат, які включені в тариф на водопостачання і водовідведення. В отриманій відповіді вказана інформація була відсутня. Вважає, що такими діями відповідач порушив його право на інформацію як споживача житлово-комунальної послуги.
Представник відповідача позов не визнала та пояснила, що водолічильники можуть застосовуватися лише за умови, якщо вони пройшли повірку. Термін повірки водо лічильника позивача встановлено 1 березня 2015 року і така повірка мала бути проведена у місячний строк. Оскільки повірка проведена лише 24 червня 2015 року, за період з 1 квітня по 23 червня 2015 року нарахування проводилося згідно із нормами споживання води відповідно до кількості зареєстрованих осіб. Розяснення щодо тарифів було надано позивачу у відповіді РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» від 13 липня 2015 року. Просить в задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення сторін, зясувавши обставини та дослідивши представлені у справі докази, дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що позивач є власником квартири АДРЕСА_1 та користується за вказаною адресою послугами водопостачання і водовідведення, які надає РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал». У квартирі для обліку обємів використаної холодної води встановлено лічильник марки ЛК-15, заводський номер 7029884, облік показників якого ведеться по особовому рахунку № 79404569.
24 червня 2015 року ДП «Водоканалсервіс» було проведено демонтаж з помешкання позивача лічильника № 7029884, його повірку, пломбування та встановлення, про що свідчить акт прийняття-передачі виконаних робіт від 24 червня 2015 року.
Як вбачається з листа РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» № 2552 від 13 липня 2015 року, позивачу за період з 1 березня 2015 року по 31 березня 2015 року оплата за послуги водопостачання і водовідведення нарахована за середньомісячними показаннями засобів обліку за останні три місяці, за період з 1 квітня 2015 року по 23 червня 2015 року - згідно норм споживання води відповідно до кількості зареєстрованих осіб ( 1 особа ) та з 24 червня 2015 року - відповідно до показів водо лічильника. При цьому відповідач зазначив, що термін повірки водолічильника, встановленого в квартирі позивача, припадав на 1 березня 2015 року.
Відповідно до ч.2 ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ( в редакції закону на дату проведення повірки ) розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Згідно із п.3.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27 червня 2008 року, розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюється на основі показів засобів обліку.
За змістом п.10 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року, справляння плати за нормативами ( нормами ) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом пятим пункту 16 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів ( норм ) споживання на підставі платіжного документа або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку ( п.20 ).
Частиною 1 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» ( в редакції на момент проведення повірки ) встановлено, що законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.
Відповідно до п.5.14 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України усі засоби обліку в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційної документації.
Аналогічну норму містить і п.15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, згідно із яким засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі ( будинку садибного типу ) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці.
З оглянутого в судовому засіданні оригіналу ( в матеріалах справи наявна копія ) паспорта лічильника води марки ЛК-15Г № 7029884 вбачається, що лічильник пройшов заводську повірку 10 січня 2007 року та періодичну повірку 24 червня 2015 року. Відтак, покликання представника відповідача на те, що з 1 березня до 24 червня 2015 року лічильник позивача був не повірений, не заслуговують на увагу.
Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії відповідно до п.15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. У разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами ( нормами ) споживання. Суд зауважує, що в зазначеному пункті Правил встановлено строк проведення повірки засобів обліку води, а не строк подання споживачем водо лічильника на повірку після повідомлення про необхідність її проведення.
В судовому засіданні встановлено, що повірка водолічильника позивача проведена в один день - 24 червня 2015 року та лічильник визнано придатним до експлуатації.
Законодавство у сфері житлово-комунальних послуг не передбачає відповідальності споживача за прострочення проведення повірки засобів вимірювальної техніки. Більше того, обовязок контролювати міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, покладається на виконавця послуг ( п.п.4 п.32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення ). Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту ( в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж ) засобів вимірювальної техніки ( результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду ), що є власністю фізичних осіб, покладається на субєктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання ( ч.4 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» ).
Крім того, відповідачем не було надано суду доказів, що строк повірки водо лічильника позивача припадав саме на 1 березня 2015 року.
Таким чином, суд вважає, що відповідачем неправомірно здійснено нарахування оплати за послуги водопостачання та водовідведення за період з 1 березня 2015 року по 31 березня 2015 року за середньомісячними показаннями засобів обліку за останні три місяці та з 1 квітня 2015 року по 23 червня 2015 року згідно норм споживання води відповідно до кількості зареєстрованих осіб. За таких обставин позовна вимога щодо зобовязання здійснити перерахунок оплати за послуги водопостачання та водовідведення за вказаний період з врахуванням показань лічильника підлягає до задоволення.
Законом України «Про житлово-комунальні послуги» ( п.2 ч.1 ст.20 ) передбачено право споживача одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо. Зазначеному праву споживача кореспондується обовязок виконавця надавати в установленому законодавством порядку вказану інформацію ( п.4 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ).
Відповідно до п.п.3 п.32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення виконавець зобовязаний надавати споживачеві в установленому законом порядку інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, нормативи ( норми ) споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості, якісні показники надання послуг, граничні строки усунення аварій або інших порушень порядку надання послуг, а також інформацію про ці Правила.
6 липня 2015 року позивач звернувся до РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» із заявою, в якій просив в 15-денний строк повідомити йому, серед іншого, про розрахунок витрат ( складові, які включені при проведенні розрахунку та їх розподіл за цілями витрат ), включених в тариф на водопостачання і водовідведення, за якими він сплачує послуги.
13 липня 2015 року відповідачем на адресу позивача була направлена відповідь щодо причин виникнення заборгованості та щодо порядку формування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення. Однак, інформації щодо структури тарифу ( складових витрат ) позивачу надано не було.
Відтак, суд вважає обґрунтованою позовну вимогу щодо зобовязання надати інформацію про витрати, включені в тариф на водопостачання та водовідведення.
У відповідності до ст.88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача понесені ним та документально підтверджені судові витрати по оплаті судового збору.
На підставі наведеного та керуючись ст.10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.20, 21, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» про захист прав споживача послуг з централізованого водопостачання і водовідведення - задовольнити.
Зобовязати Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» надати ОСОБА_1 інформацію апр витрати, включені в тариф на водопостачання і водовідведення, за якими він оплачував послуги в період з 201 року по липень 2015 року.
Зобовязати Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» здійснити ОСОБА_1 перерахунок оплати за послуги з водопостачання та водовідведення по особовому рахунку № 79404569 з нарахування по нормам на нарахування за показниками лічильника, виходячи із обємів фактично використаної води.
Стягнути з Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» на користь ОСОБА_1 551 ( пятсот пятдесят одну ) грн. 20 коп. у відшкодування судових витрат.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя :
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
1016
Коментарі:
1
Переглядів:
485
Коментарі:
0
Переглядів:
11738
Коментарі:
0
Переглядів:
1488
Коментарі:
0
Переглядів:
701
Коментарі:
0
Переглядів:
1958
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.