Головна Блог ... Новини Рішення Міжнародного суду ООН відкриває шлях до введення в Україну миротворців Рішення Міжнародного суду ООН відкриває шлях до вв...

Рішення Міжнародного суду ООН відкриває шлях до введення в Україну миротворців

Відключити рекламу
Рішення Міжнародного суду ООН відкриває шлях до введення в Україну миротворців - 405f7a19d22b56cdde5ea4f1061f696f.jpg

“Мені вдалося щойно поспілкуватися з кількома міжнародними юристами найвищого рівня. Вони кажуть, що заява Пєскова про те, що Росія не виконуватиме рішення Міжнародного суду ООН не просто зухвало, але й матиме наслідки.

Вспомните новость: Песков заявил, что РФ не будет выполнять решение суда ООН о прекращении войны в Украине

Річ у тому, що саме рішення Міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй, який зобов’язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну та невідкладно вивести війська, є безпрецедентним. Єдине схоже рішення було в одному з військових конфліктів між Камбоджією та Таїландом, але тоді йшлося про створення, демілітаризованої зони між сторонами конфлікту “щоб забезпечити, щоб жодної непоправної шкоди не було завдано людям чи власності”. Обидві сторони підкорилися, зона була створена і смертельна фаза конфлікту закінчилася. Тепер ситуація зовсім інша. Країні учасниці конфлікту озвучують рішення, а вона це ігнорує. Отже, Україна має надалі зробити кілька офіційних кроків.

І тепер це питання буде порушено на Раді безпеки ООН. Цього разу РФ не матиме права вето. Стаття 27.3 Статуту ООН прямо позбавляє право голосу країну-учасницю суперечки. А ця ухвала тепер є у рішенні суду. Важливо, як поведеться Китай. Але навіть якщо він вирішить блокувати рішення Ради безпеки, то питання буде винесене на Генасамблею ООН. При цьому треба нагадати, що востаннє 2 березня Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій засуджує вторгнення Росії в Україну і закликала Москву негайно вивести всі сили з України. 141 голосом. І ось тут найцікавіше. Річ у тому, що тепер після звернення України ГА ООН може ухвалити рішення про запровадження миротворців. Голоси сьогодні є. І тоді Путіну доведеться вирішувати, чи готовий він воювати з усім світом і згоріти в пожежі війни, чи він піде назад. Але це один із найкращих сценаріїв сьогодні для примусу Путіна припинити обстрілювати Україну та бомбардувати міста. ООН буде змушена йти на жорсткий сценарій, якщо не хоче повторити долю імпотентної Ліги Націй.

Вспомните новость: Судьи Кирилл Геворгян и Сюэ Ханьцинь выступили против решения Международного Суда ООН о временных мерах в деле Украина против РФ

Це хороший сценарій і такими ж правовими методами можна домогтися не лише припинення вогню, а й прописування рішення про примусові репарації Росії на користь України. Нагадую, що репарації – це форма матеріальної відповідальності суб’єкта міжнародного права за шкоду, заподіяну внаслідок вчиненого ним міжнародного правопорушення іншому суб’єкту міжнародного права, зокрема, відшкодування державою, через мирний договір або інші міжнародні акти, збитки, завдані ним державам, які зазнали нападу . Тому що поки що немає механізмів і рішень судів про передачу, як репарацій, Україні заарештованих коштів того ж Центробанку РФ. Ці гроші заарештовано, але не конфісковано. Значить, поки що вони не можуть бути перераховані на рахунки України. А цим треба займатись уже сьогодні. І вже сьогодні варто готувати правову базу для отримання цих коштів, які підуть на відновлення України та компенсації збитків. До речі, збитки теж треба рахувати, а не озвучувати на око. Адже обсяг і характер репарацій повинні визначатися відповідно до завданих матеріальних збитків, а не на підставі чиїхось гучних слів.

Загалом якщо влада захоче скористатися цим сценарієм, який народився в дискусії з юристами-міжнародниками, то я буду радий. Нам не шкода, якщо це допоможе припинити бомбування українських міст і не здати наші позиції”.

Автор новини: Борислав Береза

Джерело: Прямий

 • 3418

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3418

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст